Ogólnopolski Turniej Oyama PFK w Kata i Kumite- Nowogród Bobrzański

Dnia 16.12.2017 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się Ogólnopolski Turniej Oyama PFK w Kata i Kumite. Zawody zorganizowane Przez Lubski Klub Sportowy Karate OYAMA na czele z shihan Andrzejem Tomiałowiczem oraz sensei Mateuszem Łandą.

Turniej był też okazją do uświetnienia jubileuszu XX-lecia działalności Oyama Karate w Nowogrodzie Bobrzańskim. Burmistrz Miasta otworzył uroczyście zawody i każdy klub otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający to wydarzenie. Dodatkowo każdy z zawodników biorący udział w turnieju otrzymał dyplom i upominek od organizatorów. Dla zwycięzców ufundowane zostały okazałe puchary i nagrody rzeczowe.

W turnieju wystartowało ok 200 zawodników i zawodniczek z klubów karate z Polski i Niemiec. Rywalizacja w kata i kumite toczyła się na dwóch matach i ringu.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 11 zawodników i zawodniczek.

W pierwszej kolejności rozegrana została konkurencja kata w której startowało ok 115 osób. W tej konkurencji nasz klub reprezentowało 10 osób. Nasi karatecy pokazali, że nawet debiutując w tego rodzaju rywalizacji są rywalami wymagającymi i łącznie wywalczyli 5 miejsc medalowych.

Następnie rozegrano konkurencje kumite gdzie startowało ok 100 zawodników.

W kumite reprezentowało nas 9 zawodników. Walki naszych karateków to zawsze dobre widowisko. Pokazali widowiskowe i twarde pojedynki, często wygrywając przed czasem. W kumite nasi fighterzy wywalczyli 6 medali.

Opiekunem naszej reprezentacji był sensei Hubert Bilski, a przy macie sekundowali sempai Rafał Dygas i sempai Klaudia Lidak. Sensei Tomasz Klimaszewski i Robert Kosior pełnili funkcję sędziów.

Jak zawsze na trybunach naszych zawodników wspierała wierna grupa kibiców.

W dniu tym również organizatorzy zorganizowali losowanie nagród rzeczowych dla osób które nabyły kupony.