Puchar Polski “OYAMA CUP” i Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Nowogród Bobrzański 09.03.2019

Dnia 09.03.2019 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się Puchar Polski OYAMA CUP oraz Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK. Zawody zostały zorganizowane Przez Lubski Klub Sportowy Karate OYAMA na czele z shihan Andrzejem Tomiałowiczem oraz sensei Mateuszem Łandą.

W turnieju wystartowało przeszło 150 zawodników i zawodniczek z 23 klubów karate z Polski i Niemiec. Rywalizacja toczyła się na dwóch matach.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 15 zawodników i zawodniczek.

W pierwszej kolejności odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu w semi-knockdown i lekkim kontakcie. W Mistrzostwach nasz klub reprezentowało 13 osób. Nasi karatecy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do turnieju co skutkowało wywalczeniem 12 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy).

Po południu odbył się turniej OYAMA CUP. W tym turnieju Radom reprezentowało 2 zawodników. Obydwoje stanęli na wysokości zadania i wywalczyli 1 i 3 miejsce w swoich kategoriach.

Na koniec rozegrano konkurs tameshiwari, w którym startował nasz reprezentant. Niestety w pierwszej próbie łamania 5 desek techniką shuto próba nie została zaliczona.

Opiekunem naszej reprezentacji był sempai Wiesław Zajul. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sędziego.

Jak zawsze na trybunach naszych zawodników wspierała wierna grupa kibiców.