Turniej Pierwszej Szansy 23.03.2019 Lublin

Dnia 23.03.2019 roku w Konopnicy koło Lublina odbył się Turniej Pierwszej Szansy. Turniej ten był adresowany do najmłodszych karateków, którzy zaczynają swoją przygodę z zawodami. Na imprezie startowało ok 50 zawodników i zawodniczek z Klubów Oyama Karate z Lublina i Radomia. Organizatorem Turnieju był Lubelski Klub Oyama Karate z sensei Ryszardem Wadowskim 1 Dan na czele. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym. Startujący zawodnicy toczyli walki na jednej macie. Pojedynki były bardzo zacięte, kibice nagradzali brawami wszystkich startujących.

Nasz Klub reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek. Walki naszych karateków sekundowali sempai Wiesław Zajul 1 kyu i sempai Krzysztof Stępień 2 kyu. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił rolę sędziego maty. Pojedynki naszych najmłodszych karateków były zacięte i emocjonujące. Spośród 16 zawodników 7 wywalczyło pierwsze miejsce, 3 drugie i 3 trzecie miejsce na podium. Łącznie nasza ekipa wywalczyła 13 medali. Oprócz tego nasi zawodnicy zdobyli najlepszych zawodników turnieju: Tymon Klimaszewski wśród chłopców, a Małgorzata Lenardt wśród dziewcząt.

Reasumując był to bardzo dobrze zorganizowany turniej i świetny start naszych najmłodszych fighterów.