Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 30.03.2019 Białystok

Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 30.03.2019 Białystok

Dnia 30.03.2019 roku w Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Kumite. Organizatorem Zawodów był Białostocki Klub Oyama Karate na czele z shihan Witoldem Choińskim 5 Dan. W Turnieju wystartowało ok 200 zawodników z 13 klubów Oyama Karate i Kyokushinkai. Pojedynki toczone były na 3 matach w semi-knockdown i lekkim-kontakcie.

Nasz Klub reprezentowało 26 zawodników i zawodniczek. W imprezie obok doświadczonych fighterów startowali też debiutanci. Nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 16 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Był to sprawdzian formy dla zawodników, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 13-14.04.2019r w Krakowie.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasi debiutanci, którzy zaprezentowali się w bardzo dobrym stylu (Hania Sznajder, Antonina Drabik, Oliwier Lipa, Tymon Klimaszewski). Ich porażki często wynikały z braku doświadczenia w walce, jednakże ich postawa i zaciętość w walce dają dobre rokowania na przyszłość. W przypadku naszych czołowych reprezentantów, wygrywali często walki przed regulaminowym czasem.

Podsumowując był to bardzo dobry występ naszych karateków!!!

 

Wyniki Naszych Zawodników:

Lekki kontakt

Lenardt Małgorzata – 1 miejsce
Oskar Bednarek – 2 miejsce
Aiman Ghanim – 2 miejsce
Maksymilian Wawrzak – 3 miejsce
Dawid Lipa – 3 miejsce
Zięba Mikołaj – 3 miejsce
Ginalska Ewa – 3 miejsce

Semi-knockdown

Malwina Matyjanek – 1 miejsce
Krzysztof Stępień – 1 miejsce
Filip Lisek – 1 miejsce
Jan Kosterna – 1 miejsce
Mikołaj Wójtowicz – 1 miejsce
Wiktor Wójcik – 2 miejsce
Miłosz Michalczewski – 2 miejsce
Jakub Lebioda – 3 miejsce
Jarosław Wawrzak – 3 miejsce

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę udanego startu na Mistrzostwach Polski!!! 

OSU!!!

sensei Tomasz Klimaszewski

O autorze