XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite 13-14.04.2019 Kraków

W dniach 13-14.04.2019r. w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W zawodach tych startowało przeszło 380 zawodników i zawodniczek ok 40 klubów karate kontaktowego Oyama i Kyokushin. W pierwszym dniu turnieju rozgrywane były konkurencje Lekki-kontakt (10-14 lat) oraz Knockdown (+18 lat). W lekkim kontakcie startowało ponad 200 zawodników. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Walki toczyły się na czterech matach. W tej konkurencji nasi reprezentanci wywalczyli 3 medale.

W godzinach popołudniowych odbył się turniej Knockdown, w którym wystartowało ok 80 najlepszych fighterów. Z naszego klubu reprezentacja liczyła 4 osoby. Walki w tej konkurencji odbywają się bez ochraniaczy i kasków. Walki toczyły się na 3 matach. W tej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli 1 medal.

Następnego dnia rozegrała się konkurencja semi-knockdown (14-18 lat), w której nasz Klub wystawił reprezentacje 5 osób. Pojedynki rozgrywane były na 3 matach. Nasi fighterzy wywalczyli w tej konkurencji 3 medale.

Oprócz medalistów za swoje walki na szczególne słowa uznania zasługują: Mikołaj Wójtowicz, Klaudia Lidak, Jarosław Wawrzak, Paweł Kosterna.

Łącznie na 15 naszych reprezentantów zdobyliśmy 7 medali. Opiekunem naszych fighterów był niezastąpiony sempai Wiesław Zajul 1 kyu. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sędziego.

Podczas Mistrzostw sempai Krzysztof Stępień odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu 2017/2018 z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan. Nagroda ta jest przyznawana dla zawodnika, który w danym sezonie osiągnie najlepsze wyniki sportowe. Sempai Krzysztof zajął w tym plebiscycie 1 miejsce!!!