Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego w Jeleniej Górze

Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego w Jeleniej Górze

W dniu 09.11.2019 w Jeleniej Górze odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego Oyama Polskiej Federacji Karate. Na zawodach rozgrywane były konkurencje kata i kumite. Łącznie wystartowało ok 270 zawodników z 21 klubów. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Poszczególne pojedynki rozgrywane były na 3 matach. Reprezentację naszego klubu stanowiło 27 zawodników i zawodniczek. Wielu spośród nich to debiutanci.

Do południa rozgrywane były konkurencje kata. Nasza reprezentacja liczyła w tej konkurencji 7 zawodników. Wywalczyli łącznie 3 medale, w tym 1 pierwsze miejsce i 2 drugie miejsca.

Po południu rozpoczęły się zmagania w kumite. Nasz klub wystawił 22 zawodników w tej konkurencji. Po ciężkich i wyrównanych pojedynkach nasi fighterzy wywalczyli 12 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasi debiutanci, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony walcząc często z dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Zawodnikami opiekowali się sensei Wiesław Zajul, sensei Rafał Dygas, sensei Konrad Ziółkowski, sempai Katarzyna Szczęsna. Wsparcie na trybunach dawali nasi niezawodni kibice. Sensei Tomasz Klimaszewski i sensei Hubert Bilski pełnili obowiązki sędziów.

 

Wyniki Turnieju 

Kumite

 1. Malwina Matyjanek – 1 miejsce
 2. Filip Lisek – 1 miejsce
 3. Oskar Bednarek – 1 miejsce
 4. Dawid Lipa – 1 miejsce
 5. Tymon Klimaszewski – 2 miejsce
 6. Nadia Falkiewicz – 2 miejsce
 7. Antonina Pawluk – 2 miejsce
 8. Paweł Kosterna – 2 miejsce
 9. Jan Kosterna – 2 miejsce
 10. Zuzanna Marecka – 3 miejsce
 11. Jakub Lebioda – 3 miejsce
 12. Patryk Śwircz – 3 miejsce

Kata

 1. Krzysztof Stępień – 1 miejsce
 2. Martyna Trojanowska – 2 miejsce
 3. Marta Lenardt – 2 miejsce

 

Zdjęcia z Turnieju w galerii.

 

 

 

 Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla opiekunów za opiekę nad zawodnikami

oraz kibicom za wspaniały doping naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

O autorze