Wspaniały występ naszych zawodników na Mistrzostwach i Pucharze Europy World Kyokushin Karate w Dębicy 23-24.11.2019

Wspaniały występ naszych zawodników na Mistrzostwach i Pucharze Europy World Kyokushin Karate w Dębicy 23-24.11.2019

W dniach 23-24.11.2019 w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy i Puchar Europy World Kyokushin Budokai w Kata i Kumite. W zawodach wzięło udział ok 625 zawodników i zawodniczek z 21 państw: Białoruś, Czechy, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Iran, Kazachstan, Łotwa, Mongolia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turkmenistan, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry i Polska. W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje kata i eliminacje w kumite. Rywalizacja toczyła się na pięciu matach. Drugi dzień to walki półfinałowe i finałowe na jednej macie.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 3 zawodników: sensei Rafał Dygas 1 dan w konkurencji knockdown seniorzy kategoria open, sempai Klaudia Lidak 1 kyu w konkurencji knockdown seniorki do 55 kg, sempai Krzysztof Stępień 1 kyu w konkurencji semi-knockdown juniorzy starsi 16-17 lat do 70 kg.

Sensei Rafał Dygas w swojej pierwszej walce trafił na utytułowanego reprezentanta Iranu. Nasz zawodnik mimo dobrego początku walki został pokonany przed regulaminowym czasem. Sensei Rafał był lżejszy od swojego przeciwnika o ponad 20 kg.

Sempai Klaudia Lidak w pierwszym pojedynku trafiła na reprezentantkę Ukrainy. Pierwsza runda po dobrej i wyrównanej walce zakończyła się remisem. W dogrywce nasza zawodniczka dominowała i tym samym pojedynek zakończył się wygraną poprzez wskazanie na naszą reprezentantkę. W następnej walce Klaudia toczyła pojedynek z reprezentantką Grecji. W tym pojedynku po bardzo mocnych wymianach ciosów Klaudia doznała urazu stopy i tym samym przeciwniczka zdobyła waza-ari wygrywając walkę. W walce o trzecie miejsce nasza reprezentantka walczyła z Turczynką. Mimo wcześniej odniesionej kontuzji stopy nasza fighterka pokazała charakter i od początku zdominowała rywalkę bardzo mocnymi uderzeniami. Pojedynek o brązowy medal został rozstrzygnięty na korzyść Klaudii.

Sempai Krzysztof Stępień w pierwszym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Słowacji. Po mocnej i wyrównanej pierwszej rundzie sędziowie wskazali na remis. W dogrywce po wyrównanym początku pojedynku Krzysiek przejął inicjatywę i w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej walce nasz reprezentant trafił na bardzo widowiskowo walczącego reprezentanta Ukrainy. Krzysztof prowadząc pojedynek od samego początku bardzo uważnie zdobył waza-ari i pojedynek zakończył się jednogłośną wygraną na jego korzyść. Trzeci pojedynek to walka z reprezentantem Polski, z którym Krzysiek wygrał w pierwszej rundzie przez waza-ari po dobrym i wyrównanym pojedynku. Pojedynek finałowy to walka z bardzo dobrze przygotowanym reprezentantem Gruzji. W pierwszej rundzie po bardzo mocnych kombinacjach z jednej i z drugiej strony sędziowie wskazali na remis. W dogrywce obaj zawodnicy przechylali szalę zwycięstwa to na jedną to na drugą stronę. W konsekwencji sędziowie ponownie wskazali na remis. Po dogrywce waga nie wskazała różnicy wymaganej przepisami wagi 3 kg miedzy zawodnikami aby rozstrzygnąć pojedynek. W konsekwencji zawodnicy stoczyli ostateczną 2 minutową dogrywkę po której sędziowie musieli wskazać zwycięzcę tego pojedynku. W tej rundzie podobnie jak poprzednio zawodnicy przechylali zwycięstwo raz na jedną raz na drugą stronę. W końcówce jednak nasz zawodnik wykazał się większą wytrzymałością i determinacją. W czasie ogłoszenia werdyktu publiczność zamarła, gdyż sędziowie boczni wskazali 2 głosy na Gruzina i 2 głosy na Polaka. Sędzia maty rozstrzygnął pojedynek na korzyść Krzysztofa i tym samym nasz reprezentant został złotym medalistą.

Nasi zawodnicy pokazali się bardzo dobrze w tych prestiżowych zawodach. Ich doświadczenie i przygotowanie do zawodów zaowocowało złotym i brązowym medalem.

Opiekunami naszej reprezentacji byli sensei Tomasz Klimaszewski i sensei Hubert Bilski. Sensei Robert Kosior pełnił rolę sędziego w pierwszym dniu zawodów.

Wyniki naszych zawodników:

Kumite Knockdown

  1. Klaudia Lidak – 3 miejsce

Kumite Semi-knockdown

  1. Krzysztof Stępień – 1 miejsce

 

Zdjęcia z Turnieju w galerii.

Filmy z walk naszych zawodników:

Klaudia Lidak vs Olena Kapkan UA walka eliminacyjna

Klaudia Lidak vs Stefania Gklara GRE walka półfinałowa

Klaudia Lidak vs Nazli Tunali TUR walka o 3 miejsce

Krzysztof Stępień vs Tomas Kosa SVK walka eliminacyjna

Krzysztof Stępień vs Danyil Nikytenko UKR walka ćwierćfinałowa

Krzysztof Stępień vs Julian Boduszek PL półfinał

Krzysztof Stępień vs Shota Shubititidze GEO FINAŁ

 

 

 Gratulacje dla całej trójki zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla Beaty i Rafała Stępień za wspaniały doping naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

O autorze