Egzamin Mistrzowski Cottbus 2020

Egzamin Mistrzowski Cottbus 2020

  1. W dniu 18.01.2020 roku w miejscowości Cottbus w Niemczech odbył się egzamin mistrzowski na stopnie 1,2 i  3 dan. W egzaminie brało udział 16 osób z Niemiec i Polski. Gospodarzem egzaminu był Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 Dan. Test odbył się pod przewodnictwem Hanshi Jana Dyducha 8 Dan. Z naszego Klubu do egzaminu podeszło 2 osoby: Sempai Klaudia Lidak i Sensei Hubert Bilski. Obydwoje to utytułowani i bardzo doświadczeni fighterzy reprezentujący nasz klub na wielu imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych. W pierwszej części egzaminu sprawdzana była technika i kata, następnie po ok godzinnej przerwie rozpoczęły się walki z udziałem zmieniających się sparringpartnerów. Nasi zawodnicy zdając egzamin bezbłędnie na wysokim poziomie potwierdzili swoją klasę. Tym samym mamy w Klubie nową Sensei Klaudię Lidak 1 Dan i Sensei Huberta Bilskiego 2 Dan. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sparringpartnera, a Sempai Agata Bilska opiekuna mentalnego naszych wojowników.

Sensei Klaudia Lidak 1 DAN

(fot. Radosław Dyduch)

Sensei Hubert Bilski 2 Dan

(fot. Radosław Dyduch)

 

Serdecznie gratuluję zdanego egzaminu i życzę dalszych sukcesów w rozwoju w Oyama Karate, OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

O autorze