Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate

Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate

W dniu 20.04.2024r. w Hali RCS w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate. Zawody objął patronatem Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate, Jan Dyduch. Organizatorem Zawodów był Radomski Klub Sportowy OYAMA z Shihan Tomaszem Klimaszewskim 5 dan na czele. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, Gmina Miasta Radomia, Polska Federacja Karate oraz MOSiR Radom. 

W Mistrzostwach wystartowało 511 zawodników z 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate. 

Do południa toczyły się zawody w formach bezkontaktowych Kata OYAMA Karate. W Kata wystartowało łącznie 187 zawodników i zawodniczek OYAMA Karate.  

Następnie po południu odbyła się konkurencja Kumite. Zawody te uroczyście otworzył Hanshi Jan Dyduch 9 dan. Hanshi podkreślił jak ważna jest współpraca w środowisku karate kontaktowego pomiędzy Oyama i Kyokushin karate czego dowodem było zorganizowanie wspólnych Mistrzostw. W rywalizacji Kumite startowało 441 karateków.

Pojedynki toczyły się na 5 matach. Zawodnicy walczyli w formule semi-knockdown (z użyciem ochraniaczy i kasków) oraz knockdown (bez ochraniaczy). Pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane a zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na popisy zawodników. 

Składem sędziowskim sprawnie kierował Shihan Paweł Pajdak 7 dan. Obsługa informatyczna Mistrzostw odbywała się  przy pomocy systemu zen.idojo.pl. Przepiękne medale i statuetki wykonała firma WIKOSS-SPORT z Będzina.

Sponsorem strategicznym imprezy była firma MetBud Michał Zięba. 

Relację na żywo prowadziła firma Okiem Sportowca

Medalistów dekorowali Hanshi Jan Dyduch 9 dan, Saiko Shihan Andrzej Pierzchała 8 dan, Shihan Paweł Pajdak 7 dan, Shihan Bogusław Jeremicz 6 dan, Shihan Tomasz Klimaszewski 5 dan. 

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Gabriela Kurczyńska z Kielc, a zawodnikiem Jakub Pulsakowski z Wieliczki. 

Naszą ekipę stanowiło 31 zawodniczek i zawodników. W kata startowało 6 osób, w kumite 29 osób. Nasi fighterzy po bardzo dobrych pojedynkach zdobyli łącznie 18 medali w tym 5 złotych, 11 srebrnych i 2 brązowe.

Nasz Klub zajął III miejsce w generalnej klasyfikacji.

Kierownikiem naszej ekipy był Sempai Michał Zięba.

 

Wyniki naszych zawodników:

Marta Lenardt – 1 miejsce Knockdown

Marta Lenardt – 1 miejsce Semi-Knockdown

Tymon Klimaszewski – 1 miejsce Semi-Knockdown

Malwina Matyjanek – 1 miejsce Semi-Knockdown

Marcin Limek – 1 miejsce Semi-Knockdown

 

Jan Kosterna – 2 miejsce Knockdown

Małgorzata Limek – 2 miejsce Knockdown

Paweł Kosterna – 2 miejsce Knockdown

Przemysław Karkosa – 2 miejsce Knockdown

Alicja Sałacińska – 2 miejsce Semi-Knockdown

Antonina Drabik – 2 miejsce Semi-Knockdown

Jan Kosterna – 2 miejsce Semi-Knockdown

Małgorzata Limek – 2 miejsce Semi-Knockdown

Paweł Kosterna – 2 miejsce Semi-Knockdown

Robert Figura – 2 miejsce Semi-Knockdown

Sylwester Jabłoński – 2 miejsce Semi-Knockdown

 

Karol Kucharki – 3 miejsce Knockdown

Marcin Limek – 3 miejsce Knockdown

 

Zdjęcia i relacje z wydarzenia na naszym Facebooku oraz Okiem Sportowca

Relacja video z zawodów link

 

Serdecznie dziękuję wszystkim naszym zawodnikom za postawę na macie, ducha walki oraz instruktorom i wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

OSU

Shihan Tomasz Klimaszewski 5 DAN

 

 

O autorze