EGZAMIN 19.12.2016

EGZAMIN 19.12.2016

 

Dnia 19 grudnia 2016 tj. poniedziałek od godz. 16 30 rozpoczął się egzamin na wyzsze stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 7 Dan.

W pierwszej części egzaminu brały udział dzieci zdające na stopnie kyu 10, 9 junior i 9 senior. Egzamin obserwowali rodzice. W drugim etapie zdawały dzieci na niebieskie pasy, a następnie wyższe stopnie do 14 roku życia.

Od godziny 19 00 rozpoczął się egzamin osób dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. W trakcie trwania egzaminu na sali mogli przebywać tylko zdający  i instruktorzy prowadzący zajęcia. Test był przeprowadzony w szybkim tempie. Shihan sprawdzał wiedzę teoretyczną i znajomość prezentacji technik od 10 kyu do 1 kyu włącznie.

Po części technicznej nastąpił test walki dla osób zdających na wyższe stopnie (od 4 kyu). Test polegał na pokazaniu wytrzymałości fizycznej i psychicznej w walce ze zmieniającymi się partnerami. W teście walk uczestniczyli jako sparring partnerzy nasi czołowi zawodnicy jak również instruktorzy oraz zaproszeni zawodnicy z Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate WASHI na czele z sensei Dariuszem Szulcem 4 Dan, którzy swoją obecnością podnieśli rangę egzaminu.

Shihan Andrzej Pierzchała wysoko ocenił poziom zdających podkreślając, że technicznie byli bardzo dobrze przygotowani oraz pokazali iż są bardzo dobrymi fighterami.

Na 1 kyu zdali:

sempai Hubert Bilski

sempai Konrad Ziółkowski

2 kyu:

sempai Rafał Dygas

sempai Klaudia Lidak

sempai Wojciech Lenardt

 

Gratuluję wszystkim zdającym, którzy zaliczyli egzamin pozytywnie i dziękuję sparring partnerom za tak liczny udział w teście walk.

OSU

 

sensei Tomasz Klimaszewski

Galeria zdjęć została umieszczona w zakładce egzaminy.

O autorze