Mikołajkowy Turniej Oyama Karate

Mikołajkowy Turniej Oyama Karate

Dnia 12.12.2015 w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych odbył się Mikołajkowy Turniej Oyama Karate. Turniej był organizowany z okazji obchodów 20 rocznicy Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

W turnieju wystartowało ok 230 zawodników Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:

  1. Tor Zwinnościowy dla dzieci w wieku do 10 lat
  2. Kata z podziałem na kategorie pasów
  3. Kumite z podziałem na kategorie wiekowe.

Rywalizacja była niezwykle zacięta we wszystkich konkurencjach. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał medal i dyplom za udział a najlepsi zawodnicy danych konkurencji efektowne puchary.

Wyniki:

Tor zwinnościowy dzieci do 6 roku życia

  1. Gabriel Pietras
  2. Jakub Siczek
  3. Maria Molga

Tor zwinnościowy dzieci 6 -8 roku życia

  1. Fabian Maj
  2. Wojciech Gadajski
  3. Przemysław Sikora

Tor zwinnościowy dzieci 8-10 roku życia

  1. Hubert Rębiś
  2. Aleksander Malczenko
  3. Dominik Chełstowski

Kata białe pasy do 9 roku życia

  1. Magdalena Lenardt
  2. Maksymilian Wawrzak
  3. Oliwia Paciorek

Kata białe pasy powyżej 9 roku życia

  1. Aleksandra Papiewska
  2. Ewa Cebula
  3. Karolina Lenardt

Kata niebieskie pasy do 10 roku życia

  1. Adam Włodek
  2. Małgorzata Lenardt
  3. Filip Kruk

Kata niebieskie pasy powyżej 10 roku życia

  1. Jakub Gruszka
  2. Antonina Kowalczyk
  3. Wojciech Stępień

Kata kolorowe pasy do 14 lat

  1. Krzysztof Stępień
  2. Piotr Banach
  3. Malwina Matyjanek

Kata kolorowe pasy powyżej 14 lat

  1. Klaudia Liadak
  2. Piotr Sokół
  3. Rafał Dygas

Kata seniorzy starsi

  1. Przemysław Olędzki
  2. Jarosław Wawrzak
  3. Wojciech Lenardt

Kata seniorki

  1. Marta Lenardt
  2. Ewa Paciorek
  3. Ewa Sosnowska

Demo Kumite

  1. Adam Lenardt
  2. Mateusz Poręba
  3. Dawid Lipa oraz Małgorzata Lenardt

Kumite młodzik 10-12 lat -40 kg chłopcy

  1. Paweł Kosterna
  2. Mikołaj Pernet
  3. Przemysław Bilski

Kumite młodzik 10-12 lat +40 kg chłopcy

  1. Mateusz Lebioda
  2. Stefan Tarnowski
  3. Piotr Banach

Kumite młodzik 10-12 lat dziewczęta

  1. Malwina Matyjanek
  2. Antonina Kowalczyk
  3. Julia Oracz

Kumite junior młodszy 12-14 lat chłopcy

  1. Krzysztof Stepień
  2. Mikołaj Michalczyk
  3. Jan Kosterna oraz Patryk Bednarczyk

Kumite junior młodszy 12-14 lat dziewczęta

  1. Martyna Trojanowska
  2. Aleksandra Kowalczyk
  3. Marcelina Skoczylas

Kumite junior 14-16 lat ch

  1. Mikołaj Wójtowicz
  2. Wojciech Rębiś

Kumite junior starszy 16-18 lat ch

  1. Maciej Skowroński
  2. Grzegorz Jabłoński

Kumite junior starszy 16-18 lat dz

  1. Paulina Kalita
  2. Klaudia Lidak
  3. Gabriela Tarnowska

Kumite senior 18-35 lat M

  1. Mateusz Smektała
  2. Damian Ciciora
  3. Marcin Grzyb

Kumite senior starszy +35 lat M

  1. Wojciech Lenardt
  2. Paweł Kruk
  3. Marcin Lenardt

Kumite senior starszy +35 lat K

  1. Aleksandra Poręba
  2. Marta Lenardt
  3. Beata Gadajska
XVI Puchar Polski OYAMA TOP

XVI Puchar Polski OYAMA TOP

W dniach 21-22.11.2015 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XVI Puchar Polski OYAMA TOP z udziałem najlepszych zawodników z ok 30 klubów. Z naszego Klubu wystartowała reprezentacja 15 osób. Poziom zawodów stał na wysokim poziomie organizacyjnym i szkoleniowym. Pierwszego dnia startowały konkurencje lekkiego kontaktu i knockdown, natomiast w drugim dniu zawodów toczono pojedynki w semi-knockdown. Zawodnicy z naszego klub toczyli bardzo zacięte i wyrównane pojedynki, w których często o przegranej decydowały wskazania sędziów.

Swoje świetne predyspozycje potwierdziła Maja Aszkiełowicz zdobywając kolejne pierwsze miejsce na imprezie ogólnopolskiej oraz Hubert Bilski, który potwierdził po raz drugi iż w kategorii open nie ma sobie równych. Maja pokazała że mimo iż zmieniła kategorię wiekową z młodzika na juniora młodszego to nadal jest niepokonana.

W lekkim kontakcie zdobywali medale jeszcze Mikołaj Michalczyk, który pewnie wszedł do finału wygrywając dwie walki. W finale przegrał przez wskazanie sędziów i ostatecznie zajął drugie miejsce. Jan Kosterna zaprezentował bardzo wysoki poziom wyszkolenia wygrywając w pierwszej walce jednogłośnym werdyktem. Drugą walkę przegrał minimalnie zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Krzysztof Stępień potwierdził ze jest nadal w czołówce Polski w swojej kategorii wagowej. Pierwszą walkę wygrał jednogłośną decyzją sędziów po wcześniejszym zdobyciu waza-ari. W drugiej walce przegrał przez wskazanie 2 do 1. Krzysiek zajął trzecie miesjce.

Prawdziwy kunszt walki zaprezentował Hubert Bilski który toczył pojedynki w konkurencji knockdown w kategorii open. Pierwsza walka to szybki nokaut zawodnika, następna walka zdobycie waza-ari i pewna wygrana. Walka finałowa to również zdobycie waza-ari i pewna wygrana. Hubert pokazał w swoich pojedynkach iż potrafi bardzo efektownie kopać na strefę jodan i budować bardzo dobre kombinacje.

Rafał Dygas oraz Samir Smai w knockdown zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Rafał w walce o pierwsze miejsce doznał kontuzji kolana, lecz mimo tego dotrwał do końca walki. Pokazał że jest wojownikiem. Samir mimo słabej jak na niego predyspozycji wygrał pojedynek o wejście do finału po bardzo wyczerpującej walce w drugiej dogrywce. W finałowej walce również po drugiej dogrywce przegrał przez wskazanie sędziów.

W konkurencji semi knockdown zarówno Paulina Kalita jak i Klaudia Lidak zaprezentowały bardzo dobry poziom walk. Obie wygrały swoje pierwsze walki. Paulina w drugiej walce przegrała walkę po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku. Klaudia natomiast przegrała walkę o wejście do finału niejednogłośną decyzja sędziów 3 do 2. W walce o trzecie miejsce również uległa swojej przeciwniczce po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku.

Wszystkim zawodnikom dziękuje i gratuluję dobrych występów. 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

II Otwarty Puchar Polski Wschodniej

II Otwarty Puchar Polski Wschodniej

Dnia 07.11.2015 w Lublinie odbył się II Otwarty Puchar Polski Wschodniej. W imprezie startowało ok 180 zawodników z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Rzeszowa, Tarnobrzega, Jasła, Kozienic, Lublina, Białegostoku i Radomia. Z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA wystartowało łącznie 25 zawodników i zawodniczek. Start w tej imprezie był dla nas sprawdzianem przed Pucharem Polski w Piotrkowie Trybunalskim, który odbędzie się 21-22 listopada.
Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W Lublinie rywalizacja odbywała się w konkurencjach Demo Kumite, Lekki kontakt oraz Semi-knockdown. Walki radomskich karateków stały na wysokim poziomie. Każdy zawodnik walczył na miarę swoich możliwości, bez fauli. Pojedynki były bardzo zacięte. Łącznie zawodnicy naszego Klubu wywalczyli 17 medali, 8 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Złoto wywalczyli:

  1. Lebioda Mateusz -młodzik,lekki kontakt
  2. Matyjanek Malwina- młodzik, lekki kontakt
  3. Kosterna Jan- junior młodszy, lekki kontakt
  4. Stępień Krzysztof- junior młodszy, lekki kontakt
  5. Aszkiełowicz Maja- junior młodszy, lekki kontakt
  6. Wójtowicz Mikołaj- junior, semi knockdown
  7. Paulina Kalita- junior starszy, semi knockdown
  8. Smektała Mateusz- senior, semi knockdown

Srebrny medal zdobyli:

  1. Poręba Mateusz- dziecko, demo kumite
  2. Lebioda Jakub- młodzik, lekki kontakt
  3. Kosterna Paweł- młodzik, lekki kontakt
  4. Ciciora Damian- senior, semi knockdown

Brązowy medal:

  1. Lubasiński Wojciech- dziecko, demo kumite
  2. Kruk Filip- dziecko, demo kumite
  3. Rus Bartłomiej- junior młodszy, lekki kontakt
  4. Michalczyk Mikołaj- junior młodszy, lekki kontakt
  5. Kolbus Wojciech- junior, semi knockdown

Część zawodników startujących w Lublinie będzie reprezentowała Radom w Piotrkowie Trybunalskim. Gratuluję Wszystkim bardzo dobrego występu!!! OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

Otwarty Puchar Europy OYAMA International Karate Federation i XX Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate

Otwarty Puchar Europy OYAMA International Karate Federation i XX Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate

Łącznie w obydwu turniejach startowało ok. 500 zawodników z Polski, Kanady, USA, Rosji, Estonii, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Węgier, Francji, Indii.

Z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA w obydwu Turniejach startuje 14 zawodników. 4 z nich startowało w dniu 23.05.2015 w konkurencji Knockdown karate, czyli najbardziej twardej walce.

II miejsce Samir SMAI w konkurecji KNOCKDOWN w kategorii wagowej do 90 kg Seniorów w Pucharze EUROPY
I miejsce Hubert BILSKI w konkurencji KNOCKDOWN w kategorii powyżej 80 kg Seniorów Starszych w XX Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa-Polski-knockdown-Hubert-Bilski-1-miejsce

Samir (1 kyu) w pierwszej walce w rewelacyjny sposób pokonał swojego przeciwnika z Indii (Singh PARDEEP 1 Dan) w 12 sekundzie walki poprzez nokaut. W finale spotkał się z rewelacyjnym i utytułowanym wielokrotnym Mistrzem Europy (Elkholfi MOHAMED 1 Dan) reprezentantem Francji. Po bardzo dobrej pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali o dogrywce. W dogrywce Samir nie zdołał wykorzystać przewagi wypracowanej podczas początku i sędziowie orzekli, że jest remis. Waga również nie dała rozstrzygnięcia. W ostatecznej dogrywce po bardzo wyrównanej walce i wielu bardzo dobrych akcjach z obydwu stron sędziowie wskazali 3:2 na reprezentanta Francji.

Hubert (4 kyu) debiutował podczas tak dużego turnieju. w Pierwszej walce zmierzył się z bardzo dobrym zawodnikiem z Piotrkowa Trybunalskiego (Piotr GROCHULSKI 1 kyu), z którym wygrał jednogłośnie w pierwszej rundzie. Walkę finałową walczył z zawodnikiem z Lubska (Marcin BOROWSKI 1 Dan). Po bardzo dobrej pierwszej rundzie sędziowie zadecydowali o dogrywce. W drugiej rundzie Hubert w rewelacyjny sposób udowodnił przeciwnikowi swoją wyższość i wygrał poprzez wskazanie 4:1. Hubert walcząc w obydwu pojedynkach walczył z cięższymi od siebie zawodnikami o ok 10kg.

W dniu tym startowali również Rafał DYGAS (4 kyu) w konkurencji Knockdown w kategorii do 90 kg w XX MP i Norbert Szczepanowski (3 kyu) w konkurencji Knockdown w kategorii do 70 kg w XX MP. Obaj zawodnicy walczyli na bardzo wysokim poziomie nie ustępując swoim przeciwnikom. Norbert debiutował w takich zawodach i przegrał swój pierwszy pojedynek po dogrywce poprzez wskazanie sędziów. Rafał wygrał swój pierwszy pojedynek z reprezentantem Niemiec (Wenzel GEROLD 1 kyu) przed czasem przez zdobycie pełnego punktu (dwa razy waza-ari). Następną walkę przegrał z rewelacyjnym reprezentantem Białegostoku (Robert CHOIŃSKI 1 kyu), który potem wywalczył mistrzostwo. W pojedynku o trzecie miejsce Rafał w pierwszej rundzie wypracował sporą przewagę, jednak sędziowie ostatecznie wskazali na dogrywkę. W dogrywce Rafałowi odnowiła się kontuzja stawu kolanowego. Konsekwencją tego była przegrana poprzez wskazanie sędziów.

W drugim dniu zawodów do południa startowali zawodnicy w konkurencji lekki kontakt (w wieku 10-12 lat- młodzik i 12-14 lat- junior młodszy) a po południu juniorzy i juniorzy starsi (w wieku 14-16 lat i 16-18 lat) w konkurencji semi-knockdown.

Z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA startowało 10 zawodników. W Lekkim kontakcie startowało 7 zawodników, a w semi-knockdown 3 zawodników.

W tym dniu radomianie zdobyli 4 medale.

  1. Złoto w kategorii lekki kontakt młodzik do 35 kg Maja Aszkiełowicz i tytuł Mistrza Polski
  2. Srebro w kategorii semi-knockdown junior do 55kg Klaudia Lidak w Pucharze Europy
  3. Brąz w kategorii lekki kontakt junior młodszy do 40 kg Krzysztof Stępień w Pucharze Europy
  4. Brąz w kategorii lekki kontakt junior młodszy do 55 kg Jan Kosterna w Pucharze Europy

medalisci-lekkiego-kontaktu-z-RKS-OYAMA-od-lewej-Jan-Kosterna-Krzysztof-Stepien-Maja-Aszkielowicz Puchar-Europy-semi-knockdown-Klaudia-Lidak-na-drugim-stopniu-podium

Lekki kontakt

Paweł Kosterna debiutował na Mistrzostwach Polski i startował w kat młodzik do 30 kg. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika.

Maja Aszkiełowicz po raz kolejny udowodniła, że w Polsce nie ma jej równych. Mimo przejścia do wyższej wagi w pierwszej walce pokonała jednogłośnie swoją przeciwniczkę z Darłowa (Jacyszyn Roksanę). W pojedynku półfinałowym Maja zwyciężyła nie dając szans przeciwniczce z Piotrkowa Trybunalskiego (Fister Inga) zdobywając waza-ari (pół punktu). W walce finałowej Maja pewnie wygrała również zdobywając waza ari z zawodniczką z Jeleniej Góry (Grześ Natalia). Należy podkreślić iż Maja za swoje wyniki z 2014 roku (tytuł Mistrza Polski i pierwsze miejsce w Pucharze Polski) otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki w kategorii młodzików w plebiscycie Oyama Polskiej Federacji Karate.

Matyjanek Malwina debiutowała na Mistrzostwach Polski i w bardzo dobrym pojedynku pokazała że ma ducha walki. Sędziowie po skończonym pojedynku wskazali 1 do 2 dla Gałkiewicz Magdy z Katowic.

Martyna Trojanowska walczyła z reprezentantką Ukrainy (Kukhar Diana). Jej przeciwniczka była dużo silniejsza i pewnie wygrała przez zdobycie waza ari.

Lebioda Jakub w pierwszej walce jednogłośnie zwyciężył poprzez wskazanie sędziów z Przemysławem Wójtowiczem z Wrocławia. W walce o półfinał przegrał poprzez waza-ari z Adamem Grabowskim z Białegostoku.

Krzysztof Stępień wygrał w pierwszej walce przez zdobycie ippon już w 30 sekundzie z Pacłut Bartłomiejem z Andrychowa. W drugiej walce zwyciężył poprzez waza ari z Herbst Gniewomirem z Krakowa. W walce o półfinał wygrał z Rokosznym Damianem z Jeleniej Góry poprzez wskazanie sędziów. W walce o finał przegrał z Adamem Grabowskim z Białegostoku, późniejszym mistrzem, poprzez wskazanie sędziów i ostatecznie zajął 3 miejsce w Pucharze Europy. Krzysiek pokazał że jest bardzo groźnym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. W konkurencji tej startowało 19 zawodników.

Jan Kosterna w pierwszej walce pokonał Rafała Bogacza z Lubska poprzez wskazanie sędziów. W drugiej walce o wejście do finału przegrał z Jasińskim Tomaszem z Katowic późniejszym zdobywcą     1-go miejsca. Janek zajął ostatecznie 3 miejsce w Pucharze Europy i jako debiutant pokazał że jest groźnym rywalem.

Semi-knockdown

Mikołaj Wójtowicz przeszedł na tych zawodach z formuły lekki kontakt na semi-knockdown i w pierwszej walce walczył z bardzo dobrze przygotowanym zawodnikiem z Ukrainy  Lut Ivanem. Mikołaj przegrał poprzez ippon. Lut Ivan został mistrzem tej kategorii.

Sara Smai w pierwszej walce pokonała Skalniak Kingę z Olkusza w dogrywce poprzez wskazanie sędziów. W drugiej walce uległa Agnieszce Kulbat z Piotrkowa Trybunalskiego.

Klaudia Lidak w pierwszej walce wygrała z Szyposzyńską Zofią z Piotrkowa Trybunalskiego. W drugiej walce pokonała zawodniczkę z Krakowa Konik Dominikę poprzez ippon i awansowała do finału. W finale przegrała po dogrywce poprzez wskazanie sędziów 3 do 2 z Gorol Anną z Katowic.

Zawody stały na wyskoki poziomie, wszyscy zawodnicy z Radomia pokazali że potrafią walczyć mocno i czysto technicznie bez fauli. Na startujących 14 zawodników 6 zdobyło medale. 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.