Wyróżnienia od Prezydenta Miasta Radomia

Wyróżnienia od Prezydenta Miasta Radomia

 

Dnia 20 grudnia 2016 na w Urzędzie Miasta Radomia zostało wyróżnionych 10 zawodników i 3 instruktorów naszego Klubu za wyniki sportowe w 2016 roku. 

W imieniu Prezydenta Miasta Radomia nagrody i wyróżnienia wręczał Sekretarz Miasta Pan Rafał Czajkowski.

Podkreślić należy iż nasi zawodnicy w roku 2016 zdobyli aż 44 medale na imprezach ogólnopolskich i miedzynarodowych.

Wyróżnieni:

  1. sempai Hubert Bilski – I m. Mistrzostwa Europy
  2. sensei Samir Smai – II m. Mistrzostwa Europy
  3. sempai Klaudia Lidak – I m. Mistrzostwa Europy, I m. Mistrzostwa Polski, I m. Mistrzostwa Polski Wschodniej, I m. Puchar Polski Wschodniej
  4. sempai Mikołaj Wójtowicz – I m. Mistrzostwa Polski, I m. Mistrzostwa Polski Wschodniej, I m. Puchar Polski Wschodniej
  5. sempai Mikołaj Michalczyk – II m. Mistrzostwa Polski
  6. sempai Maja Aszkiełowicz – III m. Mistrzostwa Europy, I m. Puchar Polski Wschodniej, III m. Mistrzostwa Polski Wschodniej
  7. sempai Paweł Kosterna – I m. Mistrzostwa Europy, I m. Mistrzostwa Polski, I m. Mistrzostwa Polski Wschodniej, II m. Puchar Polski Wschodniej
  8. sempai Jan Kosterna – II m. Mistrzostwa Europy, III m. Mistrzostwa Polski, II m. Puchar Polski Wschodniej
  9. sempai Krzysztof Stępień – I m. Mistrzostwa Polski, I m. Mistrzostwa Polski Wschodniej, II m. Puchar Polski Wschodniej
  10. sempai Wojciech Łukawski – III m. Mistrzostwa Polski, III m. Mistrzostwa Polski Wschodniej, III m. Puchar Polski Wschodniej
  11. sensei Maciej Zdziech – za działalność szkoleniową
  12. sensei Robert Kosior– za działalność szkoleniową
  13. sensei Tomasz Klimaszewski– za działalność szkoleniową

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i życzę wielu sukcesów w następnym 2017 roku. 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

EGZAMIN 19.12.2016

EGZAMIN 19.12.2016

 

Dnia 19 grudnia 2016 tj. poniedziałek od godz. 16 30 rozpoczął się egzamin na wyzsze stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 7 Dan.

W pierwszej części egzaminu brały udział dzieci zdające na stopnie kyu 10, 9 junior i 9 senior. Egzamin obserwowali rodzice. W drugim etapie zdawały dzieci na niebieskie pasy, a następnie wyższe stopnie do 14 roku życia.

Od godziny 19 00 rozpoczął się egzamin osób dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. W trakcie trwania egzaminu na sali mogli przebywać tylko zdający  i instruktorzy prowadzący zajęcia. Test był przeprowadzony w szybkim tempie. Shihan sprawdzał wiedzę teoretyczną i znajomość prezentacji technik od 10 kyu do 1 kyu włącznie.

Po części technicznej nastąpił test walki dla osób zdających na wyższe stopnie (od 4 kyu). Test polegał na pokazaniu wytrzymałości fizycznej i psychicznej w walce ze zmieniającymi się partnerami. W teście walk uczestniczyli jako sparring partnerzy nasi czołowi zawodnicy jak również instruktorzy oraz zaproszeni zawodnicy z Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate WASHI na czele z sensei Dariuszem Szulcem 4 Dan, którzy swoją obecnością podnieśli rangę egzaminu.

Shihan Andrzej Pierzchała wysoko ocenił poziom zdających podkreślając, że technicznie byli bardzo dobrze przygotowani oraz pokazali iż są bardzo dobrymi fighterami.

Na 1 kyu zdali:

sempai Hubert Bilski

sempai Konrad Ziółkowski

2 kyu:

sempai Rafał Dygas

sempai Klaudia Lidak

sempai Wojciech Lenardt

 

Gratuluję wszystkim zdającym, którzy zaliczyli egzamin pozytywnie i dziękuję sparring partnerom za tak liczny udział w teście walk.

OSU

 

sensei Tomasz Klimaszewski

Galeria zdjęć została umieszczona w zakładce egzaminy.

Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group

Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group

W dniach 26-27 listopada 2016 r. w Wałbrzychu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group. W turnieju startowało ok. 500 zawodników z 15 państw. Rozegrano konkurencje kata i kumite. Z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA wystartowało w tym prestiżowym turnieju 14 zawodników. W pierwszym dniu rywalizacji odbywała się konkurencja kata i kumite w formule knockdown. W knockdown wystartowało z Radomia 4 zawodników. Pojedynki w knockdown toczone były bez ochraniaczy z możliwością kopnięć frontalnych i kolanem na głowę (mae geri i hiza geri). Nasi reprezentanci walczyli w bardzo widowiskowy sposób pokazując twardą i kombinacyjną walkę.

Sempai Hubert Bilski startujący w kategorii open seniorów powyżej 35 lat wywalczył złoto pokonując zawodników z Rosji i Polski. Hubert pokonał swoich przeciwników poprzez wszkazanie jednogłośne nie pozostawiając złudzeń kto jest najlepszym zawodnikiem w Europie.dsc_1104

dsc_1096Sensei Samir Smai startował w kategorii open seniorów do 35 lat. Ważąc 83 kg pokonał kolejno rywali cięższych od siebie o ok. 20kg. W finale zmierzył się z utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem i przegrał przez wskazanie sędziów. Tym samym zdobył srebro.

Sempai Rafał Dygas startując w kategorii open seniorów do 35 lat przegrał swoja walkę poprzez wskazanie sędziów z brązowym medalistą turnieju, reprezentantem Francji.Sempai Mateusz Smektała stoczył pierwszy pojedynek z późniejszym złotym medalistą. Przegrał po bardzo zaciętej walce po dogrywce poprzez wskazanie sędziów.

dsc_1325W drugim dniu zawodów odbywały się konkurencje lekki kontakt dzieci w wieku 10-14 lat oraz semi-knockdown 14-18 lat.
W lekkim kontakcie walka odbywa się w ochraniaczach na ręce i nogi, kasku oraz ochraniaczu na tułów.
W tej konkurencji z Radomia wystartowało 6 zawodników.

Paweł Kosterna startując w kategorii 10-12 lat do 30 kg wywalczył złoty medal. Mimo kontuzji skręcenia stawu skokowego pokazał, że w tej kategorii nikt mu nie dorównuje. Paweł jest aktualnym Mistrzem Polski oraz Mistrzem Europy.dsc_1200

Wojciech Łukawski startując w kategorii 10-12 lat do 35 kg w pierwszej walce został nieprzepisowo uderzony przez swojego przeciwnika w głowę. Jego przeciwnik został zdyskwalifikowany i Wojtek przeszedł do następnej rundy. Jednakże kontuzja okazała się na tyle poważna iż Wojtek nie podjął kolejnych walk i tym samym zakończył swój występ na jednej wygranej walce.

Dawid Lipa w kategorii 10-12 lat do 35 kg. walczył w pierwszej walce z reprezentantem Gruzji. Po bardzo dobrym pojedynku Dawid przegrał poprzez wskazanie sędziów i odpadł z turnieju. Jego przeciwnik zajął ostatecznie 2 miejsce.

Maja Aszkiełowicz w kategorii 12-14 lat do 40 kg. walczyła w pierwszym pojedynku z zawodniczką z Estonii. Maja w pierwszej rundzie prowadziła walkę i kontrolowała jej przebieg. Sędziowie zadecydowali jednak o dogrywce. W dogrywce Maja cały czas nacierała na przeciwniczkę i dyktowała swodsc_1185je warunki. Niestety na ok 15 sekund przed końcem dogrywki Estonka zdobyła waza-ari poprzez kopnięcie w głowę i nasza zawodniczka nie odrobiła straty do końca rundy. Maja po tej przegranej wyszła bardzo zmotywowana do walki o 3 miejsce. Natomiast jej przeciwniczka zrezygnowała z walki. Maja ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Malwina Matyjanek w kategorii 12-14 lat do 50 kg w pierwszej walce wygrała poprzez wskazanie sędziów pewnie wchodząc do kolejnej rundy. W następnej walce Malwina dostała kopnięcie w głowę, które zaliczono na waza-ari (pół punkta) i do końca tej walki nie odrobiła straty. Malwina zakończyła turniej ocierając się o strefe medalową.

Martyna Trojanowska przegrała w pierwszym pojedynku poprzez waza ari.

dsc_1320Po południu tego samego dnia rozegrano konkurencję semi-knockdown. W tej formule zawodnicy walczą w ochraniaczach na ręce i nogi oraz w kaskach.
Z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA wystartowało 4 zawodników.

Krzysztof Stępień w kategorii 14-16 lat do 50 kg przegrał swój pierwszy pojedynek z późniejszym srebrnym medalistą. Krzysiek na tym turnieju startował w nowej formule przechodząc z lekkiego kontaktu. Mimo tego zaprezentował dobry pojedynek. Niestety przyzwyczajenia prowadzenia pojedynku w lekkim kontakcie przyczyniły się do porażki.

Mikołaj Wójtowicz w kategorii 14-16 lat do 70 kg stoczył swój pierwszy pojedynek z mocnym reprezentantem Gruzji. Mikołaj tego dnia miał zatrucie pokarmowe. Jego pojedynek był bardzo dobrze prowadzony przez niego, gdzie kontrolował przebieg walki. Niestety osłabienie organizmu w wyniku zatrucia pokarmowego spowodowało iż nasz reprezentant nie wytrzymał kondycyjnie do końca rundy. Przegrał przez wskazanie sędziów.

dsc_1309Jan Kosterna w kategorii 14-16 lat powyżej 70 kg swój pierwszy pojedynek wygrał jednogłośnie nie dając żadnych szans przeciwnikowi. W finale natomiast zmierzył się z utytułowanym i doświadczonym już zawodnikiem. Janek walczył w bardzo dobrym stylu nie ustępując ani na chwilę przeciwnikowi. Jednakże różnica wagi ponad 10 kg spowodowała iż Janek musiał cały czas atakować z kontry. Sędziowie zdecydowali po pierwszej rundzie 2 do 3 na korzyść jego przeciwnika. Janek zajął ostatecznie 2 miejsce.dsc_1315

Klaudia Lidak w kategorii 16-18 lat do 55 kg udowodniła iż w tym roku jest najlepszą zawodniczka zarówno w Polsce zdobywając tytuł Mistrza Polski jak i w Europie zdobywając tytuł Mistrza Europy. Klaudia w pierwszym pojedynku nie dała żadnych szans przeciwniczce pewnie pokonując ją przez wskazanie sędziów. W finale również pokazała, że w tym roku jest poza zasięgiem swoich rywalek pewnie prowadząc swój pojedynek i ostatecznie wygrywając jednogłośnie.

Ostateczna klasyfikacja medalowa Radomian:

Hubert Bilski – 1 miejsce
Klaudia Lidak – 1 miejsce
Paweł Kosterna – 1 miejsce
Jan Kosterna – 2 miejsce
Samir Smai – 2 miejsce
Maja Aszkiełowicz – 3 miejsce

Opiekunem naszych zawodników był sempai Wiesław Zajul 1 kyu oraz sensei Robert Kosior 2 dan, sędzią maty był sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan. Na trybunach zasiadła liczna grupa rodziców naszych zawodników.

 

SKŁADAM SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA NASZYM ZAWODNIKOM, OPIEKUNOM I RODZICOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Puchar Polski Wschodniej 29.10.2016

Puchar Polski Wschodniej 29.10.2016

W dniu 29.10.2016 w miejscowości Padew Narodowa koło Tarnobrzegu odbył się Puchar Polski Wschodniej w konkurencji kumite. W zawodach wystartowało łącznie ok. 160 zawodników i zawodniczek. Nasz Klub reprezentowało łącznie 20 zawodników. Pojedynki toczyły się na 2 matach.

Spośród naszych zawodników puchary wywalczyło 16 osób. Wszystkie pojedynki toczone były na wysokim poziomie. Wśród ww. wyłoniono reprezentację na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Wałbrzychu 26-27 listopada.

Wyniki startu naszej reprezentacji:

  1. Maja Aszkiełowicz – 1 miejsce
  2. Mikołaj Wójtowicz – 1 miejsce
  3. Klaudia Lidak – 1 miejsce
  4. Paweł Kosterna – 2 miejsce
  5. Dawid Lipa – 2 miejsce
  6. Mateusz Lebioda – 2 miejsce
  7. Adam Lenardt – 2 miejsce
  8. Antonina Pawluk – 2 miejsce
  9. Malwina Matyjanek – 2 miejsce
  10. Filip Lisek – 2 miejsce
  11. Krzysztof Stępień – 2 miejsce
  12. Aleksandra Kowalczyk – 2 miejsce
  13. Jan Kosterna – 2 miejsce
  14. Mateusz Smektała – 2 miejsce
  15. Wojciech Łukawski – 3 miejsce
  16. Albert Trojan – 3 miejsce

 

Reszta naszych zawodników zajęła miejsca tuż za podium.

Opiekunem naszych zawodników był sempai Wiesław Zajul 1 kyu, sędzią maty był sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan a sędzią bocznym sensei Robert Kosior 2 dan. Na trybunach zasiadła znaczna grupa rodziców naszych zawodników.

 

SKŁADAM SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA NASZYM ZAWODNIKOM, OPIEKUNOM I RODZICOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Egzamin Mistrzowski w Krakowie

Egzamin Mistrzowski w Krakowie

W dniach 15-16 października 2016 roku w Krakowie odbył się egzamin mistrzowski. W wydarzeniu tym uczestniczyło 26 osób z naszego klubu.

W pierwszym dwszyscydo35niu egzaminu zdawały osoby do 35 roku życia. Z naszej ekipy zdawało 6 osób tego dnia. W pierwszej części wykonywali wszystkie techniki, kombinacje oraz kata do 2 dana włącznie. W drugiej części egzaminu odbywały się walki. W walkach oprócz zdających brali udział sparing partnerzy. Z Radomia przyjechało na sparingi 16 osób.

plus35

Drugi dzień to sprawdzian dla osób powyżej 35 roku życia. W dniu tym z Radomia zdawała 1 osoba. Tak jak dzień wcześniej egzamin podzielono na 2 części. Do południa część techniczna a po południu walki. I w tym dniu w sparingach uczestniczyły 2 osoby z Radomia.

Wszystkie osoby zdające z naszego Klubu uzyskały promocję na wyższe stopnie.

Hanshi Jan Dyduch podziękował również za udział w egzaminie naszych sparing partnerów.

Wyniki egzaminu:

  1. sensei Robert Kosior 2 DAN
  2. sensei Maciej Zdziech 2 DAN
  3. sensei Dorota Głowacka 2 DAN
  4. sensei Bartłomiej Pietruszka 2 DAN
  5. sensei Jerzy Ciecieląg 1 DAN
  6. sensei Piotr Zdziech 1 DAN
  7. sensei Samir Smai 1 DAN

 

 

plus35jerzy

do35zdajacy

 

 

 

Ponadto w dniu tym promocję na 7 Dan uzyskał Shihan Andrzej Pierzchała (Kraków), 6 Dan Shinan Paweł Pajdak (Sosnowiec), 6 Dan Shihan Witold Choiński (Białystok), 5 Dan Shihan Bogusław Plewka (Lubliniec), 5 Dan Shihan Andrzej Tomiałowicz (Lubsko)

Dodatkowo po drugim dniu egzaminu w godzinach wieczornych odbył się zjazd delegatów OYAMA PFK.

Wszystkim zdającym gratuluję zaliczenia egzaminu i promocji na wyższe stopnie. Sparing partnerom dziękuję za udział w drugiej części egzaminu i wsparcie naszej Koleżanki i Kolegów.

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Zakończenie sezonu 2015/2016

Zakończenie sezonu 2015/2016

OSU!

Drodzy Koleżanki i Koledzy z dniem 17 czerwca kończymy sezon szkoleniowy w Naszym Klubie. Rok ten był dla nas wyjątkowy. Obchodziliśmy 20 lecie Klubu. Z tej okazji organizowaliśmy pamiętne zawody jubileuszowe w grudniu oraz tradycyjnie już coroczne zawody w czerwcu podsumowujące rok szkoleniowy. Zorganizowaliśmy przyjęcie jubileuszowe, na którym wyróżniliśmy naszych najlepszych zawodników  instruktorów

DSC_7963DSC01851_DSC0099DSC01828.

 

Otworzyliśmy sekcję Aqua Fitness prowadzoną 3 razy w tygodniu na pływalni Delfin. Stworzyliśmy nową stronę internetową. Kupiliśmy również profesjonalną matę typu puzzle przy wsparciu Miasta Radomia.

 

Aqua Fitness

 

 

 

Organizowaliśmy ogólnopolskie seminarium szkoleniowe na stopień mistrzowski 1 Dan. Nasi zawodnicy odnosili duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dwie osoby zaliczyły pozytywnie egzamin na brązowe pasy (Marta Lenardt i Hubert Bilski).

DSC_9093

 

Niestety w tym roku odszedł nasz Wielki Mistrz Soshu Shigeru OYAMA 10 Dan- pożegnaliśmy Go z wielkim bólem.

Radosław Dyduch-3948

Przed nami jeszcze zorganizowanie obozu szkoleniowego w sierpniu. W nowym sezonie czekają nas kolejne wyzwania, między innymi:

  • egzamin mistrzowski do którego przygotowują się nasi instruktorzy i zawodnicy (październik 2016 i czerwiec 2017)

_DSC3572

  • kolejne zawody rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej (najbliższe 26-27.11.2016 Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu)

_DSC3527

Na zakończenie roku szkoleniowego 2015/2016 składam serdeczne podziękowania za pracę włożoną na treningach, za bezinteresowną pomoc przy organizacji turniejów, za występy na turniejach oraz życzę Wszystkim Wam odpoczynku i niezapomnianych wrażeń z wyjazdów wakacyjnych. 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

VII Radomski Turniej OYAMA KARATE WYNIKI

VII Radomski Turniej OYAMA KARATE WYNIKI

W dniu 29.05.2016 od godz. 9 00 w hali Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 rozegrała się VII edycja Turnieju Radomskiego Oyama Karate w konkurencjach tor zwinnościowy, kata oraz kumite. W turnieju startowali zawodnicy i zawodniczki trenujący na co dzień w naszym klubie. Łącznie w turnieju wystartowało  ok 110 zawodników.

Konkurencje sprawnościowe były mocno obsadzone i dopingowane bardzo żywiołowo. Szczególne uznanie należy się naszym najmłodszym zawodnikom  (3 i 4 lata) którzy pokonywali tor przeszkód. Sam start w zawodach dla tak małych dzieci jest dużym wyzwaniem.

W kata były wyrównane pojedynki i często o miejscu na podium decydowały dogrywki.

Kumite to bardzo zróżnicowany poziom. Mimo zakazu startu zawodników najbardziej utytułowanych (medalistów Mistrzostw Polski, Pucharów Polski i Europy) walki toczone były w bardzo żywiołowym tempie.

Obowiązki sędziego maty pełnili sensei Robert Kosior i sensei Maciej Zdziech. Sędziowie boczni to: sensei Dorota Zdziech, sempai Samir Smai, Piotr Zdziech, Hubert Bilski, Rafał Dygas, Wojciech Lenardt

Wyniki Turnieju:

Tor zwinnościowy dzieci do 6 lat:

  1. Igor KALITA
  2. Erwin KOSIOR
  3. Maksymilian JANIK

Dzieci do 7 lat:

  1. Adam Ćwikliński
  2. Oliwier LIPA
  3. Dominik CHMIEL

Dzieci do 8 lat:

  1. Jeremi KWIETNIEWSKI
  2. Azzam GHANIM
  3. Adam PIGUŁOWSKI

Dzieci do 9 lat:

  1. Wojciech SOBCZYK
  2. Bartosz SUŁKOWSKI
  3. Jerzy TRZEBIŃSKI

Dzieci do 10 lat:

  1. Filip KRUK
  2. Tomasz KRUK
  3. Hubert MALCZENKO

KATA:

Białe pasy do 9 lat:

  1. Maksymilian WAWRZAK
  2. Ewa GINALSKA
  3. Mikołaj ĆWIKLIŃSKI

Białe pasy +9lat:

  1. Krzysztof FRANK
  2. Ewa CEBULA
  3. Hania JASIK

Niebieskie pasy do 10 lat:

  1. Filip KRUK
  2. Adam WŁODEK
  3. Hubert MALCZENKO

Niebieskie pasy +10 lat:

  1. Antonina KOWALCZYK
  2. Paulina MARCZYKOWSKA
  3. Aleksandra KOWALCZYK

Kolorowe pasy do 14 lat:

  1. Malwina MATYJANEK
  2. Martyna TROJANOWSKA
  3. Jan KOSTERNA

Kolorowe pasy +14 lat:

  1. Krzysztof STĘPIEŃ
  2. Klaudia LIDAK
  3. Wojciech RĘBIŚ

Seniorzy:

  1. Wojciech STĘPIEŃ
  2. Jarosław WAWRZAK
  3. Agata BILSKA

Seniorzy od 6 kyu:

  1. Hubert BILSKI
  2. Marta LENARDT
  3. Aleksandra PORĘBA

KUMITE

Demo kumite (do 10 roku życia)

  1. Oskar BEDNAREK
  2. Mateusz PORĘBA
  3. Małgorzata LENARDT

Młodzik (10-12 lat)

  1. Mikołaj PERNET
  2. Albert TROJAN
  3. Dawid LIPA ; Mateusz LEBIODA

Junior młodszy (12-14 lat) -45kg

  1. Malwina MATYJANEK
  2. Martyna TROJANOWSKA
  3. Jakub LEBIODA

Junior młodszy (12-14 lat) +45kg

  1. Filip LISEK
  2. Eryk SZTYBER
  3. Filip BARSZCZ

Junior – Junior starszy (semi-knockdown)

  1. Grzegorz JABŁOŃSKI
  2. Piotr GOSPODARCZYK
  3. Wojciech STĘPIEŃ

Junior 14-16 lat (semi-knockdown)

  1. Eliza FRĄCZEK
  2. Ewa CEBULA
  3. Aleksandra KOWALCZYK

Senior starszy

  1. Paweł KACZMARSKI
  2. Paweł KRUK

Zapraszamy do galerii zdjęć z Turnieju.

GRATULACJE OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

7 medali na XXI Mistrzostwach Polski OYAMA Karate

7 medali na XXI Mistrzostwach Polski OYAMA Karate

W dniu 21-22.05.2016 r., w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Oyama Karate w kumite. W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były pojedynki w lekkim kontakcie oraz knockdown. Drugi dzień to walki juniorów w semi-knockdown. Łącznie w tych prestiżowych zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. Radomski Klub Sportowy OYAMA reprezentowało łącznie 13 zawodników i zawodniczek. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Nasi zawodnicy toczyli bardzo zacięte pojedynki na wysokim poziomie. Łącznie zdobyli 7 medali: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Wyniki:

Złote medale wywalczyli:
Paweł Kosterna,
Krzysztof Stępień,
Klaudia Lidak,
Mikołaj Wójtowicz.

Srebro zdobył:
Mikołaj Michalczyk

Brąz:
Wojciech Łukawski,
Jan Kosterna

Maja Aszkiełowicz, Malwina Matyjanek, Martyna Trojanowska, Paulina Kalita, Mateusz Smektała, Rafał Dygas przegrali swoje pojedynki w eliminacjach wskazaniem sędziów.

Na tych prestiżowych zawodach nie wystartowali Samir Smai z powodu choroby oraz Hubert Bilski który pełnił obowiązki sekundanta wraz z smpai Wiesławem Zajulem.

Sensei Maciej Zdziech sędziował jako sędzia boczny, a sensei Tomasz Klimaszewski pełnił obowiązki sędziego maty i sędziego bocznego.

 

Składam serdeczne gratulacje z udanego występu na XXI Mistrzostwach Polski w Rzeszowie.

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

 Niebawem zostanie umieszczona galeria z imprezy.

Otwarte Mistrzostwa Polski  Wschodniej OYAMA Karate

Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA Karate

W dniu 23.04.2016 r., w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA Karate w Kumite. W konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown wystartowało ok 250 zawodniczek i zawodników z 19 klubów OYAMA PFK i 1 stowarzyszenia Kyokushin Matsushima (Kraków Oyama, Kraków Koyama, Kraków KAS, Białystok, Lubliniec, Turek, Łódź, Radom, Rzeszów, Lublin, Szydłowiec, Tarnobrzeg, Darłowo, Warszawa, Legionowo, Katowice Goliat, Oświęcim, Jelenia Góra, Piotrków Trybunalski i Kozienice).

Nasz klub reprezentowało 24 zawodników. Walki Naszych reprezentatnów były toczone na wysokim poziomie. Wszyscy walczyli na miarę swoich możliwości. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli 15 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Sędziowie z naszego klubu: sensei Tomasz Klimaszewski- sędzia maty oraz sędziowie boczni sensei Robert Kosior, sensei Dorota Zdziech, sensei Maciej Zdziech, sempai Samir Smai, sempai Piotr Zdziech i sempai Rafał Dygas.

Start w tych zawodach był sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski które odbędą się 21-22 maja w Rzeszowie.

Wyniki:

Złote medale wywalczyli:
Paweł Kosterna,
Malwina Matyjanek,
Martyna Trojanowska,
Krzysztof Stępień,
Klaudia Lidak,
Mikołaj Wójtowicz.

Srebro zdobyli:
Jakub Lebioda,
Aleksandra Kowalczyk,
Grzegorz Jabłoński,
Paulina Kalita.

Brąz:
Maja Aszkiełowicz,
Wojciech Łukawski,
Maciej Skowroński,
Anna Czyżycka,
Mateusz Smektała.

Składam serdeczne gratulacje z udanego występu na Mistrzostwach Polski Wschodniej

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

IMG_1763 IMG_1784 IMG_1824  IMG_2330IMG_2144

SOSHU SHIGERU OYAMA NIE ŻYJE

SOSHU SHIGERU OYAMA NIE ŻYJE

SOSHU SHIGERU OYAMA

07.07.1936-14.02.2016

W DNIU 14.02.2016 ODSZEDŁ NASZ WIELKI MISTRZ I NAUCZYCIEL.

TO OGROMNA STRATA DLA NAS WSZYSTKICH.

OSU! CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI