Puchar Polski OYAMA TOP 2019

Puchar Polski OYAMA TOP 2019

W dniach 19-20.10.2019 w Wieliczce odbył się Puchar Polski OYAMA TOP w Kumite. W imprezie wystartowało ok 300 zawodników z 34 klubów. W pierwszym dniu turnieju rozgrywano konkurencje lekki kontakt i Knockdown. Drugi dzień to zmagania juniorów w konkurencji semi knockdown. Reprezentację naszego Klubu stanowiła grupa 11 zawodników. Łącznie nasi podopieczni zdobyli 4 medale w tym 2 srebrne i 2 brązowe.

Nasi reprezentanci toczyli dobre i wyrównane pojedynki. Podkreślenia wymaga fakt, iż kilku naszych reprezentantów w wyniku doznanych kontuzji musiało zrezygnować z dalszej walki.

Opiekunem naszej reprezentacji był sensei Wiesław Zajul.

 

Wyniki Turnieju

Knockdown

  1. Klaudia Lidak – 2 miejsce

Semi knockdown 

  1. Malwina Matyjanek – 2 miejsce
  2. Filip Lisek – 3 miejsce

Lekki kontakt

  1. Oskar Bednarek – 3 miejsce

Nasi medaliści na podium:

 

 

 

 Gratulacje dla zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla sensei Wiesława za opiekę nad zawodnikami

oraz doping kibiców naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Rozpoczęcie sezonu 2019/2020- UWAGA ZMIANY GODZIN TRENINGÓW W SP 30!!!!

Rozpoczęcie sezonu 2019/2020- UWAGA ZMIANY GODZIN TRENINGÓW W SP 30!!!!

OSU

Drodzy Koleżanki i Koledzy

Za nami bardzo pracowity i udany sezon. Jednym z największych przedsięwzięć było zorganizowanie prestiżowego Pucharu Europy OYAMA IKF oraz egzamin mistrzowski w Dojo Stara Wieś, gdzie 8 osób zdało na stopnie mistrzowskie, w tym na 3 Dan Sensei Maciej Zdziech i Robert Kosior, 1 Dan Sensei Agnieszka Matuszyk, Rafał Dygas, Wiesław Zajul, Robert Pytka, Konrad Ziółkowski i Marta Lenardt.

Po zakończeniu wakacji w nowym roku szkolnym zapraszam wszystkich do treningu. Wreszcie spotkacie się ze swoimi kolegami i instruktorami na treningu.

 

Poniżej harmonogram pierwszych treningów i spotkań organizacyjnych:

SP nr 30 ul. Piastowska 17 – 09.09.2018

godz 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 21 00 trening według harmonogramu

od 11.09.2019 treningi w SP 30 według nowego harmonogramu:

poniedziałek/środa/piątek

godz. 17 00 – 18 00 grupa początkująca

godz. 18 00- 19 00 grupa średnio zaawansowana

godz. 19 00- 20 30 grupa zaawansowana

szczegółowy harmonogram – kliknij

PSP nr 34 ul. Miła 18 – 10.09.2019

godz. 18 30 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 31 ul. Biała 6 – 09.09.2019

godz. 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 2 ul. Batalionów Chłopskich 16 – 10.09.2019

godz 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 20 ul. Malenicka 29 – 10.09.2019

godz. 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne i trening

 

 

Życzę udanego sezonu szkoleniowego 2019/2020

sensei Tomasz Klimaszewski

 

Obóz letni Mrzeżyno 2019 – informacje organizacyjne.

Obóz letni Mrzeżyno 2019 – informacje organizacyjne.

W dniach 08.07-18.07.2019 odbędzie się letni obóz Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA w miejscowości Mrzeżyno.

Adres ośrodka: Mrzeżyńskie Centrum Sportu, 72-330 Mrzeżyno, al. Tysiąclecia 32A

Wyjazd w dn. 08.07.2019 (poniedziałek) godz. 6 00. Zbiórka przed szkołą SP 30 (PG nr 8) przy ul. Piastowskiej 17 godz. 5 30

Osoby, które nie złożyły na ręce instruktora karty uczestnika wypoczynku proszone są o dostarczenie powyższej w dniu wyjazdu.

Co należy zabrać:

  • kimono
  • strój sportowy
  • obuwie sportowe
  • krem z filtrem
  • kurtkę przeciwdeszczową
  • ochraniacze (grupa starsza)
  • tonfy (grupa starsza)
  • dla osób, które mają problem z podróżowaniem lek na chorobę lokomocyjną

Rzeczy zakazane podczas obozu:

  • napoje typu  cola
  • chipsy

Informuję, iż telefony komórkowe zostaną zdeponowane u opiekunów i wydawane codziennie w godzinach wieczornych (po kolacji). 

Przyjazd w dn. 18.07.2017 (czwartek) w godzinach wieczornych.

Bliższe informacje udziela sensei Tomasz Klimaszewski pod nr tel. 600 919 202

 

załącznik karta uczestnika wypoczynku

 

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w kata i kumite OYAMA PFK.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w kata i kumite OYAMA PFK.

W dniu 16.06.2019 w Łodzi odbył się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w kata i kumite, w którym startowało przeszło 100 zawodników z 10 klubów Oyama Karate i Kyokushin Karate. Nasza reprezentacja stanowiła 13 zawodników i zawodniczek. Łącznie nasi podopieczni zdobyli 15 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

 

Opiekunem naszej reprezentacji był sensei Wiesław Zajul, a sędziowali sensei Tomasz Klimaszewski i Hubert Bilski.

 

Wyniki Turnieju

Kata

  1. Martyna Trojanowska – 1 miejsce
  2. Malwina Matyjanek – 1 miejsce
  3. Ewa Ginalska – 3 miejsce
  4. Antonina Kowalczyk – 3 miejsce
  5. Aleksandra Kowalczyk – 3 miejsce

Kumite

  1. Ewa Ginalska – 1 miejsce
  2. Oskar Bednarek – 1 miejsce
  3. Antonina Pawluk – 1 miejsce
  4. Dawid Lipa – 1 miejsce
  5. Malwina Matyjanek – 1 miejsce
  6. Tymon Klimaszewski – 2 miejsce
  7. Mikołaj Zięba – 2 miejsce
  8. Aleksandra Kowalczyk – 2 miejsce
  9. Jacek Jaworski – 2 miejsce
  10. Oliwier Lipa – 3 miejsce

Najlepsza zawodniczka Turnieju Malwina Matyjanek

Na podkreślenie zasługuje również występ Nikodema Klimaszewskiego, który startując ze starszymi od siebie zawodnikami w kata zajął 4 miejsce.

 

 

Wielkie gratulacje dla zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla sensei Wiesława za opiekę nad zawodnikami

oraz wspaniały doping kibiców naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

EGZAMIN MISTRZOWSKI DOJO Stara Wieś 08.06.2019

EGZAMIN MISTRZOWSKI DOJO Stara Wieś 08.06.2019

Dnia 08.06.2019w przepięknej scenerii odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie DAN. W egzaminie tym brało udział 120 osób z Polski, Estonii, Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii.

Gospodarzem i organizatorem egzaminu był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 4 Dan na czele.

W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili Hanshi Jan Dyduch 8 DAN, Shihan Andrzej Pierzchała 7 Dan oraz Shihan Paweł Pajdak 6 Dan.

Do testu z naszego Klubu przystąpiło 9 osób, w tym aktualnie 1 osoba trenuje w Krakowie. Dodatkowo jako sparring partnerzy brali udział nasi świetni fighterzy.

Do południa sprawdzana była technika i kata uczestników egzaminu, a po obiedzie odbyły się walki.

Po zakończonym egzaminie w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta SAYONARA.

W wyniku testu na wyższe stopnie mistrzowskie zdali:

sensei Robert Kosior 3 Dan

sensei Maciej Zdziech 3 Dan

sensei Agnieszka Matuszyk 1 Dan

sensei Marta Lenardt 1 Dan

sensei Wiesław Zajul 1 Dan

sensei Robert Pytka 1 Dan

sensei Rafał Dygas 1 Dan

sensei Konrad Ziółkowski 1 Dan

sensei Łukasz Baran 1 Dan (aktualnie trenuje w Krakowie)

Jako sparring partnerzy uczestniczyli w egzaminie:

sensei Tomasz Klimaszewski 4 Dan

sempai Klaudia Lidak 1 kyu

sempai Krzysztof Stępień 2 kyu

sempai Jan Kosterna 2 kyu

sempai Filip Lisek 3 kyu

 

Opiekunem mentalnym był sempai Rafał Stępień 4 kyu

Dziękuję wszystkim za udział w egzaminie i gratuluję naszym nowym Mistrzom. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Obóz letni Mrzeżyno 2019

Obóz letni Mrzeżyno 2019

 

W dniach 08-18 lipca 2019roku odbędzie się letni obóz Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA w miejscowości Mrzeżyno.

Nazwa ośrodka: Mrzeżyńskie Centrum Sportu, 72-330 Mrzeżyno, al. Tysiąclecia 32A

www.hala.mrzezyno.pl; www.mcs.mrzezyno.pl

Transport: przejazd w obie strony autokarem

Zakwaterownie: sale szkolne 6-8 osób

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie plus podwieczorek

Koszt: 1550 zł

Wpłata zaliczki do 15.03.2019 w wysokości 550 zł na konto klubu z dopiskiem „za obóz letni Imię i Nazwisko uczestnika”

Bliższe informacje udziela sensei Tomasz Klimaszewski pod nr tel. 600 919 202

załącznik karta uczestnika wypoczynku

EGZAMIN DLA DZIECI I DOROSŁYCH

EGZAMIN DLA DZIECI I DOROSŁYCH

OSU!!!

Dnia 14 czerwca 2019r. (piątek) odbędzie się egzamin na wyższe stopnie KYU dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomiu na osiedlu Borki (ul. Batalionów Chłopskich 16).

Należy zjawić się 30 minut wcześniej (czas na rozgrzewkę i przebranie) 

Egzamin będzie podzielony na dwie części:

-od godz. 16 00 zdają osoby do 14 roku życia bez względu na stopień

-od godz. 18 zdają osoby po 14 roku życia bez względu na stopień

 

Kryteria dopuszczenia do egzaminu:

1. Złożona deklaracja członkowska Klubu

2. Dopuszczenie przez instruktora na podstawie umiejętności ucznia na dany stopień.

3. Opłata za egzamin w zależności od stopnia.

4. Opłata wszystkich składek miesięcznych za uczestnictwo w zajęciach. (łącznie z opłatą za czerwiec)

Opłata za egzamin wpłacona do instruktora.

 

 UWAGA!!! KAŻDY ZDAJĄCY MUSI MIEĆ POZWOLENIE NA PRZYSTĄPIENIE DO EGZAMINU OD SWOJEGO INSTRUKTORA PROWADZĄCEGO

 

Opłaty egzaminacyjne:

STOPIEŃ SZKOLENIOWY KYU

OPŁATA

od 10 kyu do 5 kyu i 5 kyu senior

70 zł.

4 kyu oraz 4 kyu junior i 4 kyu senior

80 zł.

3 kyu oraz 3 kyu junior i 3 kyu senior

100 zł.

2 kyu oraz 2 kyu junior i 2 kyu senior

120 zł.

1 kyu (ukończone 16 lat)

220 zł.

 

Stopnie dziecięce (do 14 lat)

 

10 kyu – biały pas

9 junior kyu – biały pas z 1 czerwonym pagonem
9 senior kyu – biały pas z 2 czerwonymi pagonami
8 junior kyu – biały pas z 3 czerwonymi pagonami

8 senior kyu – niebieski  pas 
7 junior kyu – niebieski  pas z 1 czerwonym pagonem
7 senior kyu – niebieski  pas z 2 czerwonymi pagonami
6 junior kyu – niebieski  pas z 3 czerwonymi pagonami

6 senior kyu – żółty pas
5 junior kyu – żółty pas z 1 czerwonym pagonem

5 senior kyu – pomarańczowy pas
4 junior kyu – pomarańczowy pas z 1 czerwonym pagonem

4 senior kyu – zielony pas
3 junior kyu – zielony pas z 1 czerwonym pagonem
3 senior kyu – zielony pas z 2 czerwonymi pagonami
2 junior kyu – zielony pas z 3 czerwonymi pagonami

2 senior kyu – brązowy pas

Stopnie dla młodzieży i dorosłych:

10 kyu – biały pas
9 kyu – biały pas z 1 niebieskim pagonem
8 kyu – niebieski  pas 
7 kyu – niebieski  pas z 1 żółtym pagonem

6 kyu – żółty pas
5 kyu – pomarańczowy pas
4 kyu – zielony pas
3 kyu – zielony pas z 1 brązowym pagonem

2 kyu – brązowy pas
1 kyu – brązowy pas z 1 czarnym pagonem

 

sensei Tomasz Klimaszewski

IX Radomski Turniej Karate OYAMA

IX Radomski Turniej Karate OYAMA

Dnia 01.06.2019 roku w hali MOSiR w Radomiu odbył się IX Radomski Turniej Karate OYAMA w konkurencjach sprawnościowych i kata.

W konkurencji sprawnościowej wzięło udział ok 80 zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do 6 lat, do 8 lat i do 10 lat. Zawodnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy o łącznej długości 60 metrów.

W drugiej części rozegrano konkurencję kata w której wzięło udział 129 zawodników. Kata rozgrywane były na trzech matach w różnych kategoriach wiekowych i w zależności od stopni zaawansowania.

Rywalizacja, zaangażowanie oraz doping kibiców sprawiły, iż turniej na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

Wyniki Turnieju

Konkurencja Sprawnościowa

do 6 lat

  1. Nikola Kosior
  2. Aleksandra Limek
  3. Franciszek Banach

do 8 lat

  1. Jan Pawlak
  2. Nikodem Klimaszewski
  3. Igor Pieczeniak

do 10 lat

  1. Lena Bzducha
  2. Ewa Ginalska
  3. Tymon Klimaszewski

Kata

białe pasy do 8 lat

  1. Emilia Sztąberek
  2. Aleksandra Limek
  3. Joanna Lesiak

białe pasy do 10 lat

  1. Lena Bzducha
  2. Franciszek Karkosa
  3. Aleksandra Kamińska

białe pasy powyżej 10 lat

  1. Urszula Religa
  2. Nadia Falkiewicz
  3. Łucja Pietrzyk

niebieskie pasy do 10 lat

  1. Antonina Drabik
  2. Oliwier Lipa
  3. Zuzanna Kondej

niebieskie pasy powyżej 10 lat

  1. Oliwia Kalbarczyk
  2. Natalia Zięba
  3. Maciej Kucharski

kolorowe pasy do 14 lat

  1. Ewa Ginalska
  2. Maksymilian Wawrzak
  3. Hubert Malczenko

kolorowe pasy powyżej 14-18 lat 6-5 kyu

  1. Wiktor Wójcik
  2. Karolina Lenardt
  3. Wiktoria Synowiecka

kolorowe pasy powyżej 14-18 lat od 4 kyu

  1. Krzysztof Stępień
  2. Martyna Trojanowska
  3. Malwina Matyjanek

Seniorzy do 6 kyu

  1. Michał Wagner
  2. Jarosław Kalbarczyk
  3. Beata Stępień

Seniorzy od 5 kyu

  1. Jarosław Wawrzak
  2. Aleksandra Alberska
  3. Marcin Lenardt

 

 

To były niezapomniane zawody….  (zdjęcia dostępne w galerii)

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

XXV Mistrzostwa Polski Kata w Sosnowcu 25.04.2019

XXV Mistrzostwa Polski Kata w Sosnowcu 25.04.2019

Dnia 25.04.2019 roku w Sosnowcu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Kata. Zawody zorganizowane były przez Zagłębiowski Klub Oyama Karate z shihan Pawłem Pajdakiem na czele.

W turnieju Kata wystartowało ok 220 zawodników i zawodniczek z 33 klubów karate z Polski. Rywalizacja w kata toczyła się na trzech matach.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 5 zawodników i zawodniczek.

 

Nasi reprezentanci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wszyscy byli wysoko oceniani przez sędziów.

Efektem tego jest zajęcie II miejsca przez Ewę Ginalską w kategorii dziecko oraz III miejsce Krzysztofa Stępnia w kategorii junior starszy. Pozostali nasi reprezentanci nieznacznie przegrali o wejście do finałowej czwórki.

Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcje sędziego oraz opiekuna naszych zawodników. Na trybunach nie zabrakło wiernych kibiców.

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.  

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite 13-14.04.2019 Kraków

XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite 13-14.04.2019 Kraków

W dniach 13-14.04.2019r. w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W zawodach tych startowało przeszło 380 zawodników i zawodniczek ok 40 klubów karate kontaktowego Oyama i Kyokushin. W pierwszym dniu turnieju rozgrywane były konkurencje Lekki-kontakt (10-14 lat) oraz Knockdown (+18 lat). W lekkim kontakcie startowało ponad 200 zawodników. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Walki toczyły się na czterech matach. W tej konkurencji nasi reprezentanci wywalczyli 3 medale.

W godzinach popołudniowych odbył się turniej Knockdown, w którym wystartowało ok 80 najlepszych fighterów. Z naszego klubu reprezentacja liczyła 4 osoby. Walki w tej konkurencji odbywają się bez ochraniaczy i kasków. Walki toczyły się na 3 matach. W tej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli 1 medal.

Następnego dnia rozegrała się konkurencja semi-knockdown (14-18 lat), w której nasz Klub wystawił reprezentacje 5 osób. Pojedynki rozgrywane były na 3 matach. Nasi fighterzy wywalczyli w tej konkurencji 3 medale.

Oprócz medalistów za swoje walki na szczególne słowa uznania zasługują: Mikołaj Wójtowicz, Klaudia Lidak, Jarosław Wawrzak, Paweł Kosterna.

Łącznie na 15 naszych reprezentantów zdobyliśmy 7 medali. Opiekunem naszych fighterów był niezastąpiony sempai Wiesław Zajul 1 kyu. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sędziego.

Podczas Mistrzostw sempai Krzysztof Stępień odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu 2017/2018 z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan. Nagroda ta jest przyznawana dla zawodnika, który w danym sezonie osiągnie najlepsze wyniki sportowe. Sempai Krzysztof zajął w tym plebiscycie 1 miejsce!!!

Wyniki Naszych Zawodników:

Knockdown

Rafał Dygas- 2 miejsce

Semi-knockdown

Malwina Matyjanek – 1 miejsce
Krzysztof Stępień – 2 miejsce
Filip Lisek – 3 miejsce

Lekki-kontakt

Mateusz Lebioda – 2 miejsce
Oskar Bednarek – 3 miejsce
Dawid Lipa – 3 miejsce

Składam gratulacje dla naszych zwycięzców,

dziękuję za postawę wszystkim reprezentantom oraz naszym Kibicom,

którzy tworzyli wyjątkową atmosferę podczas zmagań naszych karateków. 

OSU!!!

sensei Tomasz Klimaszewski