Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 30.03.2019 Białystok

Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 30.03.2019 Białystok

Dnia 30.03.2019 roku w Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Kumite. Organizatorem Zawodów był Białostocki Klub Oyama Karate na czele z shihan Witoldem Choińskim 5 Dan. W Turnieju wystartowało ok 200 zawodników z 13 klubów Oyama Karate i Kyokushinkai. Pojedynki toczone były na 3 matach w semi-knockdown i lekkim-kontakcie.

Nasz Klub reprezentowało 26 zawodników i zawodniczek. W imprezie obok doświadczonych fighterów startowali też debiutanci. Nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 16 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Był to sprawdzian formy dla zawodników, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 13-14.04.2019r w Krakowie.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasi debiutanci, którzy zaprezentowali się w bardzo dobrym stylu (Hania Sznajder, Antonina Drabik, Oliwier Lipa, Tymon Klimaszewski). Ich porażki często wynikały z braku doświadczenia w walce, jednakże ich postawa i zaciętość w walce dają dobre rokowania na przyszłość. W przypadku naszych czołowych reprezentantów, wygrywali często walki przed regulaminowym czasem.

Podsumowując był to bardzo dobry występ naszych karateków!!!

 

Wyniki Naszych Zawodników:

Lekki kontakt

Lenardt Małgorzata – 1 miejsce
Oskar Bednarek – 2 miejsce
Aiman Ghanim – 2 miejsce
Maksymilian Wawrzak – 3 miejsce
Dawid Lipa – 3 miejsce
Zięba Mikołaj – 3 miejsce
Ginalska Ewa – 3 miejsce

Semi-knockdown

Malwina Matyjanek – 1 miejsce
Krzysztof Stępień – 1 miejsce
Filip Lisek – 1 miejsce
Jan Kosterna – 1 miejsce
Mikołaj Wójtowicz – 1 miejsce
Wiktor Wójcik – 2 miejsce
Miłosz Michalczewski – 2 miejsce
Jakub Lebioda – 3 miejsce
Jarosław Wawrzak – 3 miejsce

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę udanego startu na Mistrzostwach Polski!!! 

OSU!!!

sensei Tomasz Klimaszewski

Turniej Pierwszej Szansy 23.03.2019 Lublin

Turniej Pierwszej Szansy 23.03.2019 Lublin

Dnia 23.03.2019 roku w Konopnicy koło Lublina odbył się Turniej Pierwszej Szansy. Turniej ten był adresowany do najmłodszych karateków, którzy zaczynają swoją przygodę z zawodami. Na imprezie startowało ok 50 zawodników i zawodniczek z Klubów Oyama Karate z Lublina i Radomia. Organizatorem Turnieju był Lubelski Klub Oyama Karate z sensei Ryszardem Wadowskim 1 Dan na czele. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym. Startujący zawodnicy toczyli walki na jednej macie. Pojedynki były bardzo zacięte, kibice nagradzali brawami wszystkich startujących.

Nasz Klub reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek. Walki naszych karateków sekundowali sempai Wiesław Zajul 1 kyu i sempai Krzysztof Stępień 2 kyu. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił rolę sędziego maty. Pojedynki naszych najmłodszych karateków były zacięte i emocjonujące. Spośród 16 zawodników 7 wywalczyło pierwsze miejsce, 3 drugie i 3 trzecie miejsce na podium. Łącznie nasza ekipa wywalczyła 13 medali. Oprócz tego nasi zawodnicy zdobyli najlepszych zawodników turnieju: Tymon Klimaszewski wśród chłopców, a Małgorzata Lenardt wśród dziewcząt.

Reasumując był to bardzo dobrze zorganizowany turniej i świetny start naszych najmłodszych fighterów.

Wyniki Naszych Zawodników:

Lekki kontakt

Tymon Klimaszewski – 1 miejsce Najlepszy Zawodnik Turnieju
Mikołaj Zięba – 1 miejsce
Oliwier Lipa- 1 miejsce
Maksymilian Wawrzak – 1 miejsce
Małgorzata Lenardt – 1 miejsce Najlepsza Zawodniczka Turnieju
Filip Podgórski – 1 miejsce
Kacper Podgórski – 1 miejsce
Adam Grochala – 2 miejsce
Piotr Grochala – 2 miejsce
Zofia Błędowska – 2 miejsce
Natalia Zięba – 3 miejsce
Antonina Drabik – 3 miejsce
Bartosz Sułkowski – 3 miejsce

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.  

OSU!!!

 

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.  

OSU!!!

sensei Tomasz Klimaszewski

Puchar Polski „OYAMA CUP” i Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Nowogród Bobrzański 09.03.2019

Puchar Polski „OYAMA CUP” i Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Nowogród Bobrzański 09.03.2019

Dnia 09.03.2019 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się Puchar Polski OYAMA CUP oraz Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK. Zawody zostały zorganizowane Przez Lubski Klub Sportowy Karate OYAMA na czele z shihan Andrzejem Tomiałowiczem oraz sensei Mateuszem Łandą.

W turnieju wystartowało przeszło 150 zawodników i zawodniczek z 23 klubów karate z Polski i Niemiec. Rywalizacja toczyła się na dwóch matach.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 15 zawodników i zawodniczek.

W pierwszej kolejności odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu w semi-knockdown i lekkim kontakcie. W Mistrzostwach nasz klub reprezentowało 13 osób. Nasi karatecy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do turnieju co skutkowało wywalczeniem 12 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy).

Po południu odbył się turniej OYAMA CUP. W tym turnieju Radom reprezentowało 2 zawodników. Obydwoje stanęli na wysokości zadania i wywalczyli 1 i 3 miejsce w swoich kategoriach.

Na koniec rozegrano konkurs tameshiwari, w którym startował nasz reprezentant. Niestety w pierwszej próbie łamania 5 desek techniką shuto próba nie została zaliczona.

Opiekunem naszej reprezentacji był sempai Wiesław Zajul. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sędziego.

Jak zawsze na trybunach naszych zawodników wspierała wierna grupa kibiców.

Wyniki Naszych Zawodników:

Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Oyama PFK:

Lekki kontakt

Oliwier Lpa – 1 miejsce
Oskar Bednarek – 1 miejsce
Dawid Lipa- 1 miejsce
Aiman Ghanim – 2 miejsce
Antonina Kowalczyk- 2 miejsce
Mateusz Lebioda – 3 miejsce

Semi-knockdown

Krzysztof Stępień- 1 miejsce
Jan Kosterna – 1 miejsce
Paweł Kosterna – 2 miejsce
Filip Lisek – 2 miejsce
Malwina Matyjanek – 2 miejsce
Marcin Lipa – 2 miejsce

Puchar Polski OYAMA CUP

Knockdown

Klaudia Lidak- 1 miejsce
Rafał Dygas – 3 miejsce

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.  

OSU!!!

sensei Tomasz Klimaszewski

EGZAMIN DLA DZIECI I DOROSŁYCH

EGZAMIN DLA DZIECI I DOROSŁYCH

OSU!!!

Dnia 17 grudnia 2018r. (poniedziałek) odbędzie się egzamin na wyższe stopnie KYU dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 w Radomiu (dawne Publiczne Gimnazjum nr 8) na Michałowie (ul. Piastowska 17, szkoła obok pływalni DELFIN).

Należy zjawić się 30 minut wcześniej (czas na rozgrzewkę i przebranie) 

Osoby posiadające :

Bez stopnia/biały pas/ biały pas z 1 belką  – egzamin godz. 17.00
Biały pas z 2 lub 3 belkami – egzamin 17.45
Kolorowe pasy do 14 roku życia – egzamin 18.30-19.30
Osoby powyżej 14 roku życia – egzamin 19.30-21.00

 

 

Kryteria dopuszczenia do egzaminu:

1. Złożona deklaracja członkowska Klubu

2. Dopuszczenie przez instruktora na podstawie umiejętności ucznia na dany stopień.

3. Opłata za egzamin w zależności od stopnia.

4. Opłata wszystkich składek miesięcznych za uczestnictwo w zajęciach. (łącznie z opłatą za grudzień)

Opłata za egzamin wpłacona do instruktora.

 

 UWAGA!!! KAŻDY ZDAJĄCY MUSI MIEĆ POZWOLENIE NA PRZYSTĄPIENIE DO EGZAMINU OD SWOJEGO INSTRUKTORA PROWADZĄCEGO

 

Opłaty egzaminacyjne:

STOPIEŃ SZKOLENIOWY KYU

OPŁATA

od 10 kyu do 5 kyu i 5 kyu senior

70 zł.

4 kyu oraz 4 kyu junior i 4 kyu senior

80 zł.

3 kyu oraz 3 kyu junior i 3 kyu senior

100 zł.

2 kyu oraz 2 kyu junior i 2 kyu senior

120 zł.

1 kyu (ukończone 16 lat)

220 zł.

 

Stopnie dziecięce (do 14 lat)

 

10 kyu – biały pas

9 junior kyu – biały pas z 1 czerwonym pagonem
9 senior kyu – biały pas z 2 czerwonymi pagonami
8 junior kyu – biały pas z 3 czerwonymi pagonami

8 senior kyu – niebieski  pas 
7 junior kyu – niebieski  pas z 1 czerwonym pagonem
7 senior kyu – niebieski  pas z 2 czerwonymi pagonami
6 junior kyu – niebieski  pas z 3 czerwonymi pagonami

6 senior kyu – żółty pas
5 junior kyu – żółty pas z 1 czerwonym pagonem

5 senior kyu – pomarańczowy pas
4 junior kyu – pomarańczowy pas z 1 czerwonym pagonem

4 senior kyu – zielony pas
3 junior kyu – zielony pas z 1 czerwonym pagonem
3 senior kyu – zielony pas z 2 czerwonymi pagonami
2 junior kyu – zielony pas z 3 czerwonymi pagonami

2 senior kyu – brązowy pas

Stopnie dla młodzieży i dorosłych:

10 kyu – biały pas
9 kyu – biały pas z 1 niebieskim pagonem
8 kyu – niebieski  pas 
7 kyu – niebieski  pas z 1 żółtym pagonem

6 kyu – żółty pas
5 kyu – pomarańczowy pas
4 kyu – zielony pas
3 kyu – zielony pas z 1 brązowym pagonem

2 kyu – brązowy pas
1 kyu – brązowy pas z 1 czarnym pagonem

 

sensei Tomasz Klimaszewski

OTWARTY PUCHAR EUROPY RADOM 2018

OTWARTY PUCHAR EUROPY RADOM 2018

W dniach 24-25.11.2018 odbył się Otwarty Puchar Europy OYAMA KARATE, w którym wystartowało 320 zawodników z 13 państw . W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Kanady i USA. Łącznie 48 klubów wystawiło swoich fighterów, w tym 14 klubów zagranicznych i 34 polskie)

W pierwszym dniu imprezy do południa rozgrywana była konkurencja KATA. W tej konkurencji nasz Klub wystawił 1 zawodnika, który zdobył brązowy medal.

O godz. 16 00 oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pan Rafał Rajkowski. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się zmagania w konkurencji Knockdown. Walki obserwowało przeszło 1000 osób na trybunach oraz ok 16 000 osób przez live stream na facebook’u. Finałowe pojedynki rozgrywane były na podwyższeniu. Kibice szczególnie mocno dopingowali naszych zawodników.

Po walkach finałowych odbył się konkurs tameshiwari (łamania desek), w którym wystartowało 3 naszych reprezentantów. Wszyscy trzej w dwóch próbach złamali po 8 desek i uplasowali się ex aequo na drugim miejscu tuż za reprezentantem Rosji. W konkursie tym wystartowało 10 zawodników.

Nasz Klub w Knockdown w tym dniu reprezentowało 7 zawodników. Wywalczyli w sumie 4 medale.

W drugim dniu od rana startowali zawodnicy w wieku od 10-14 roku życia w konkurencji lekki-kontakt. Walki młodych karateków rozgrywane były na 4 matach. Z naszego Klubu  startowało w tej konkurencji 7 zawodników i wywalczyli 3 medale.

Po południu rozpoczęli swoją rywalizację zawodnicy w przedziale wiekowym 14-18 lat w konkurencji semi-knockdown. Klub nasz wystawił w tej kategorii wiekowej 7 zawodników. Wywalczyli oni 4 medale. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz reprezentant Mikołaj Wójtowicz.

Ogólnie zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wiele walk kończyło się dopiero po drugiej dogrywce. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na rozgrywane pojedynki. Wiele pojedynków zakończyło się gromkimi brawami.

 

 

Łącznie nasza Reprezentacja wywalczyła 12 medali.

Poniżej wyniki naszych zawodników:

KATA

3 miejsce Krzysztof Stępień

Knockdown

2 miejsce Klaudia Lidak i Paweł Kaczmarski

3 miejsce Samir Smai i Wojciech Lenardt

Semi Knockdown

1 miejsce Mikołaj Wójtowicz i Krzysztof Stępień

3 miejsce Filip Lisek i Jan Kosterna

Lekki-kontakt

1 miejsce Mateusz Lebioda

2 miejsce Sławomir Ginalski

3 miejsce Paweł Kosterna

Najlepszy zawodnik Semi-Knockdown Mikołaj Wójtowicz.

Wszystkie wyniki Pucharu Europy OYAMA IKF:

KATA

Junior Starszy K

  1. Michelle Herold, Niemcy
  2. Nina Kowalczuk, Wieliczka
  3. Dominika Chylińska, Oświęcim

Junior Starszy M

  1. Jakub Piasecki, Kraków Koyama
  2. Jakub Wnęk, Tarnów
  3. Krzysztof Stępień, Radom

Senior K

  1. Patrycja Stanek, Katowice Goliat
  2. Marlena Gałuszka, Kraków KAS
  3. Klaudia Bajrasz, Rzeszów

Senior M

  1. Jakub Kowalik, Piotrków Trybunalski
  2. Radosław Bandziak, Lubsko
  3. Sebastian Rzeźnik, Katowice Goliat

KNOCKDOWN

Seniorki 

kat. -55 kg.

  1. Anastassia Eismunt, Ukraina
  2. Klaudia Lidak, Radom
  3. Paulina Szewczyk, Sosnowiec

kat. -60 kg.

  1. Angela Szulc, Piotrków Trybunalski
  2. Maria Walas, Piotrków Trybunalski
  3. Katarzyna Kuprianowicz, Lublin

kat. +60 kg.

  1. Aleksandra Broda, Kraków 
  2. Angelika Rożek, Katowice Goliat
  3. Julia Gibek, Kraków

Seniorzy

kat. -70 kg.

  1. Krzysztof Kuc, Kraków
  2. Kamil Berkowicz, Jasło
  3. Jakub Kowalik, Piotrków Trybunalski

kat. -80 kg.

  1. Gabriel Cwil, Kozienice
  2. Wiktor Czopek, Brzeszcze
  3. Michał Grabowski, Białystok

kat. +80 kg.

  1. Michał Juźwiak, Kraków
  2. Michael Cordeiro, Kanada
  3. Samir Smai, Radom

Seniorzy Starsi 

kat. -80 kg.

  1. Roman Misiaszek, Kraków
  2. Igor Kikenov, Estonia
  3. Rafał Swoboda, Katowice WR1

kat. -90 kg.

  1. Oleksandr Rudenko, Ukraina
  2. Paweł Kaczmarski, Radom
  3. Wojciech Lenardt, Radom

kat. +90 kg.

  1. Bogdan Gierek, Bochnia
  2. Siergiej Potapow, Rosja
  3. Vitali Sheglov, Rosja

SEMI-KNOCKDOWN

Junior Dziewczęta 

kat. -50 kg.

  1. Natalia Grześ, Jelenia Góra
  2. Dominika Smolec, Andrychów
  3. Natalia Matusz, Oświęcim

kat. -55 kg.

  1. Inga Fister, Piotrków Trybunalski
  2. Aljona Pomogajba, Estonia
  3. Karolina Podlaszewska, Lublin

kat. +55 kg.

  1. Stefani Mitkova, Bułgaria
  2. Anastassia Pozaritskaja, Estonia
  3. Alicja Karpińska, Wrocław

Junior Chłopcy

kat. -50 kg.

  1. Dmytro Strilec, Ukraina
  2. Gleb Abekov, Rosja
  3. Aleks Mikulski, Białystok

kat. -55 kg.

  1. Andrii Dubinko, Ukraina
  2. Marcel Popczyk, Sosnowiec
  3. Grzegorz Furgaliński, Olkusz

kat. -60 kg.

  1. Jakub Szerenos, Białystok
  2. Aleksander Tomczyk, Kraków KAS
  3. Bohdan Holovash, Ukraina

kat. -65 kg. 

  1. Julian Boduszek, Katowice Goliat
  2. Bartłomiej Grzyb, Kraków
  3. Szymon Dębski, Oświęcim

kat. -70 kg. 

  1. Aleksiej Gurvich, Ukraina
  2. Kacper Banaś, Wieliczka
  3. Michał Gasierkiewicz, Kraków

kat. +70 kg. 

  1. Aleksei Pomogaiba, Estonia
  2. Wiktor Kotulak, Jasło
  3. Filip Lisek, Radom

Junior Starszy K

kat. -55kg. 

  1. Dominika Chylińska, Oświęcim
  2. Anna Ferenc, Oświęcim
  3. Zuzanna Górka, Kraków Koyama

kat. -60kg.

  1. Katarzyna Kotapka, Oświęcim
  2. Martyna Górak, Wieliczka
  3. Zuzanna Białorucka, Legionowo

kat. +60kg. 

  1. Julia Szraiter, Łódź
  2. Weronika Furman, Olkusz
  3. Martyna Gajdzińska, Katowice Goliat

Junior Starszy M

kat. -60kg. 

  1. Gniewomir Herbst, Kraków Koyama
  2. Michał Płonka, Wieliczka
  3. Konrad Mystek, Tarnobrzeg

kat. -65kg. 

  1. Krzysztof Stępień, Radom
  2. Kamil Kiciński, Lubliniec
  3. Sebastian Nowak, Wieliczka

kat. -75kg. 

  1. Mikołaj Wójtowicz, Radom
  2. Miłosz Fede, Kraków KAS
  3. Adam Dzięgiel, Oświęcim

kat. +75kg

  1. Michał Smolec, Andrychów
  2. Stanisław Barycki, Kraków Koyama
  3. Jan Kosterna, Radom

Konkurs TAMESHIWARI

  1. Vitali Sheglov, Rosja

Najlepszy Zawodnik Knockdown

Krzysztof Kuc, Kraków

Eismunt Anastasiia, Ukraina

For The Fighting Spirit Knockdown (Za Ducha Walki)

Kikenov Igor, Estonia

Najlepszy Zawodnik Semi-Knockdown

Mikołaj Wójtowicz, Radom

Stefani Mitkova, Bułgaria

For The Fighting Spirit Semi-Knockdown (Za Ducha Walki)

Kirił Klimow, Rosja

Andrei Dubinko, Ukraina

Wyniki Pucharu Polski

LEKKI KONTAKT

MŁODZIK (10-12 LAT)

CHŁOPCY

-30 KG

1. Biernat Iwo, Wieliczka

2. Rzepka Damian, Kraków KAS

3. Bajdor Jan, Piotrków Trybunalski

-35 KG

1. Dębski Mateusz, Oświęcim

2. Polkowski Jakub, Wieliczka

3. Bołdak Mateusz, Rzeszów 

3. Kulawik Krzysztof, Sosnowiec

-40 KG

1. Bednarczyk Adam, Szydłowiec

2. Wicherek Dominik, Kraków KAS

3. Sosna Paweł, Katowice Goliat

-45 KG

1. Biernacki Gabriel, Tychy

2. Łaski Adrian, Legionowo

3. Reczek Maksymilian, Wieliczka

+45 KG

1. Mazur Szymon, Kraków KAS

2. Szczepina Konrad, Sosnowiec

3. Jarosiński Gabriel, Legionowo

DZIEWCZĘTA

-35 KG

1. Twardowska Alicja, Kraków Koyama

2. Greczner Roksana, Oświęcim

3. Pobideł Julia, Szydłowiec

-45 KG

1. Gabryś Gabriela, Wieliczka

2. Gawlik Marta, Wieliczka

3. Bartoszek Klaudia, Łódź

+45 KG

1. Nowak Hanna, Wieliczka

2. Rozwadowska Oliwia, Katowice Goliat

3. Kotyra Maja, Lublin

JUNIORZY MŁODSI (12-14 LAT)

CHŁOPCY

-40 KG

1. Biernat Hubert, Wieliczka

2. Wilk Dawid, Kraków Koyama

3. Stępniak Mikołaj, Tychy 

3. Kosterna Paweł, Radom

-45 KG

1. Tomczyk Maksymilian, Kraków KAS

2. Ginalski Sławomir, Radom

3. Kijak Igor, Szydłowiec

-55 KG

1. Chorążyczewski Mikołaj, Jelenia Góra

2. Zwoliński Krystian, Kraków KAS

3. Kot Kacper, Rzeszów

-60 KG

1. Lebioda Mateusz, Radom

2. Szymla Miłosz, Chocznia

3. Niewiara Olaf, Olkusz

+60 KG

1. Omelko Kacper, Jelenia Góra 

2. Woszczek Filip, Wieliczka

3. Jadou Hasan, Legionowo

DZIEWCZĘTA

-40 KG

1. Ferenc Elżbieta, Oświęcim

2. Samolej Karolina, Kraków

3. Zankowska Aleksandra, Łódź

-50 KG

1. Greczner Oliwia, Oświęcim

2. Bury Emilia, Lubliniec

3. Paczyńska Natalia, Tarnobrzeg

+50 KG

1. Pawlak Julia, Legionowo

2. Hajduk Emilia, Wieliczka

3. Depa Aleksandra, Rzeszów

Za Ducha Walki

Andriksons Armands, Łotwa

 

Organizatorzy:

Radomski Klub Sportowy OYAMA

MOSiR Radom

Gmina Miasta Radomia

OYAMA POLSKA FEDERACJA KARATE

 

Patronat Honorowy nad imprezą objęli:

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

PREZYDENT MIASTA RADOMIA

PREZES OYAMA IKF

Patronat medialny:

Gazeta Wyborcza

Radomska Grupa Mediowa

 

Sponsorzy:

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF w Radomiu

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Puchar Makroregionu Wschodniego w Legionowie 07.10.2018r

Puchar Makroregionu Wschodniego w Legionowie 07.10.2018r

W dniu 07 października 2018 roku w Legionowie odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Kumite. Zawody zorganizowane były przez Mazowieckie Centrum Karate na czele z Sensei Dariuszem Kowalskim 3 dan.

W turnieju wystartowało ok 140 zawodników i zawodniczek z 14 klubów karate. Rywalizacja toczyła się na dwóch matach. Reprezentację naszego Klubu stanowiło 25 zawodników i zawodniczek.

Pojedynki toczone były w konkurencjach semi-knockdown i lekki -kontakt.

Nasi fighterzy łącznie wywalczyli 18 medali w tym 6 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Nasi zawodnicy toczyli pojedynki na dobrym poziomie. Ci najbardziej utytułowani i doświadczeni udowodnili że nadal są w czołówce Polski nie dając szans swoim rywalom.

Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił obowiązki sędziego maty, sempai Wiesław Zajul pełnił obowiązki sekundanta naszej ekipy, a na trybunach zasiedli nasi wierni kibice.

 

Wyniki naszych fighterów:

1 miejsce:

  • Klaudia Lidak (semi-knockdown)
  • Krzysztof Stępień (semi-knockdown)
  • Mikołaj Wójtowicz (semi-knockdown)
  • Filip Lisek (semi-knockdown)
  • Oskar Bednarek (lekki kontakt)
  • Ewa Ginalska (lekki kontakt)

2 miejsce:

  • Norbert Szczepanowski (semi-knockdown)
  • Michalczewski Kacper (semi-knockdown)
  • Malwina Matyjanek (semi-knockdown)
  • Mateusz Lebioda (lekki kontakt)
  • Antonina Pawluk (lekki kontakt)
  • Oliwier Lipa (lekki kontakt)

3 miejsce:

  • Lebioda Jakub (semi-knockdown)
  • Kosterna Jan (semi-knockdown)
  • Michalczewski Miłosz (semi-knockdown)
  • Kosterna Paweł (Lekki Kontakt)
  • Aiman Ghanim (lekki kontakt)
  • Julia Oracz (lekki kontakt)

 

Gratuluję medalistom, dziękuję wszystkim zawodnikom i kibicom za udział w turnieju. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Nowe zasady dokonywania wpłat

Nowe zasady dokonywania wpłat

OSU

W związku z wprowadzeniem nowego programu do obsługi Klubu proszę o uważne przeczytanie Zarządzenia Klubu z dnia 30.08.2018 dot punktu wpłat.

Należy w tytule wpłaty podawać Numer telefonu kontaktowego do siebie, imię i nazwisko za kogo wpłacamy, szkoła gdzie uczęszczamy na zajęcia karate (nie wpisywać szkoły gdzie dziecko się uczy), miesiąc i rok za który dokonujemy wpłaty.

Przykład:

600 200 300 Jan Kowalski,SP 31, 09.2018

 

Dane te pozwolą na przypisanie nr tel do danej osoby. Dzięki temu bedą do Państwa wysyłane wiadomości odnośnie uregulowanych składek i spraw organizacyjnych związanych z życiem Klubu (np. o odwołanych treningach, wydarzeniach ważnych dla życia Klubu)

Po przetestowaniu programu w późniejszym okresie w tytule przelewu będzie można podać tylko nr kontaktowy bez żadnych innych danych. O tym fakcie zostaniecie Państwo poinformowani poprzez wiad. sms.

WAŻNE – Każdy sms będzie podpisany OYAMA RADOM lub OYAMA_RADOM lub OYAMARADOM.

 

Pozdrawiam i liczę na zrozumienie i współpracę w tym zakresie.

 

sensei Tomasz Klimaszewski

poniżej link do Zarządzenia…

Zarządzenie Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA 30.08.2018

 

Rozpoczęcie sezonu 2018/2019

Rozpoczęcie sezonu 2018/2019

OSU

Drodzy Koleżanki i Koledzy

Po zakończeniu wakacji w nowym roku szkolnym zapraszam wszystkich do treningu. Wreszcie spotkacie się ze swoimi kolegami i instruktorami na treningu.

W tym sezonie chcemy otworzyć nową grupę w SP nr 20 przy ul. Malenickiej 29, którą prowadzić będzie sensei Hubert Bilski 1 Dan.

Spotkanie organizacyjne w SP 20 przy ul. Malenickiej 29 odbędzie się 18 września o godz. 17 45 (przed treningiem).

Poniżej harmonogram pierwszych treningów i spotkań organizacyjnych:

PG nr 8 ul. Piastowska 17 – 10.09.2018

godz 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 21 00 trening według harmonogramu

PSP nr 34 ul. Miła 18 – 11.09.2018

godz. 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 31 ul. Biała 6 – 10.09.2018

godz. 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 2 ul. Batalionów Chłopskich 16 – 11.09.2018

godz 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

godz. 19 00 – 20 00 trening według harmonogramu

PSP nr 20 ul. Malenicka 29 – 18.09.2018

godz. 18 00 – 19 00 spotkanie organizacyjne

 

 

Życzę udanego sezonu szkoleniowego 2018/2019

sensei Tomasz Klimaszewski

 

Ostatni trening.

Ostatni trening.

OSU,

w dniu 18.06.2018 odbędzie się ostatni trening w SP nr 30 (na Michałowie). Będzie to też spotkanie z rodzicami uczestników obozu.

W innych szkołach zajęcia się już zakończyły i zapraszamy od września na zajęcia.

 

OSU

Sensei Tomasz Klimaszewski

Zakończenie sezonu 2017/2018

Zakończenie sezonu 2017/2018

OSU!

Drodzy Koleżanki i Koledzy z dniem 18 czerwca kończymy sezon szkoleniowy w Naszym Klubie. To był udany rok. Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium w turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Wywalczyli w sezonie 2017/2018 łącznie 61 medali.

Medaliści w sezonie 2017/2018

Klaudia Lidak – zwyciężczyni pojedynku na międzynarodowej gali z zawodniczką z Niemiec (byłoby więcej gdyby nie matura…)

Jan Kosterna – Mistrz Polski

Krzysztof Stępień – Mistrz Polski

Paweł Kosterna – Mistrz Polski

Oskar Bednarek – Mistrz Polski

Artur Brzozowski – wicemistrz Polski

Mikołaj Wójtowicz – wicemistrz Polski

Malwina Matyjanek – brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski

Dawid Lipa – brązowy medalista na Mistrzostwach Polski

Antonina Pawluk – brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski

Ewa Ginalska – brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski w Kata

ponadto na imprezach regionalnych medale zdobyli:

Antonina Kowalczyk, Mateusz Lebioda, Aiman Ghanim, Paulina Kalita, Aleksandra Kowalczyk, Bartosz Kuna, Adam Lenardt, Małgorzata Lenardt, Marcin Lipa, Filip Lisek, Jarosław Wawrzak, Adam Włodek, Lena Żak, Miłosz Michalczewski, Radosław Mizera, Jakub Lebioda

      

 

Poza sukcesami sportowymi organizowaliśmy również pomoc dla rodzin potrzebujących w okresie świątecznym pod nazwą Szlachetna Paczka której inicjatorem i koordynatorem w naszym klubie była sempai Aleksandra Poręba.

 

 

 

Na koniec sezonu odbył się uroczysty egzamin z udziałem shihan Andrzeja Pierzchały 7 Dan i sensei Dariusza Szulca 4 Dan.

 

Podczas egzaminu na 1 kyu zdali:

Rafał Dygas, Marta Lenardt i Wojciech Lenardt;

2 kyu: Paweł Kaczmarski, Paulina Kalita, Jan Kosterna, Malwina Matyjanek, Mikołaj Michalczyk, Krzysztof Stępień, Norbert Szczepanowski, Mikołaj Wójtowicz.

Poza tym instruktorzy i grupa zaawansowana zorganizowała wspaniały trening pod tytułem 40 kumite.

 

A przed nami jeszcze zorganizowanie obozu szkoleniowego w Murzasichle.

W nowym sezonie czekają nas kolejne wyzwania, między innymi:

  • organizujemy Otwarty Puchar Europy w Radomiu
  • starty w kolejnych zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej
  • egzamin mistrzowski do którego przygotowują się nasi instruktorzy i zawodnicy (wiosna 2019 roku)

_DSC3572

_DSC3527

Na zakończenie roku szkoleniowego 2017/2018 składam serdeczne podziękowania za pracę włożoną na treningach, za występy na turniejach oraz życzę Wszystkim Wam odpoczynku i niezapomnianych wrażeń z wyjazdów wakacyjnych. 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski