Plan na trening w domu

Plan na trening w domu

OSU!

Na zdjęciu powyżej są Nasi Mistrzowie, Sempai Krzysztof Stępień i Sensei Klaudia Lidak, których przykładu podejścia do treningu nie trzeba komentować. Jeśli chcesz być kiedyś taki sam jak oni to zmierz się ze swoimi słabościami i zmotywuj do samodzielnej pracy.

Nadal nie możemy wspólnie trenować, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby utrzymywać swoją sprawność na minimalnym poziomie. Wiadomo, że nic nie zastąpi wspólnych treningów w Naszych Grupach, ale spróbujcie na początek sami potrenować:

Zacznij od krótkiej rozgrzewki, pamiętaj aby dobrze rozgrzać wszystkie stawy i mięśnie. Dobrą zasadą jest rozgrzewanie mięśni od największych, czyli mięśni ud (pomoże w tym krótki bieg w miejscu z kilkoma przysiadami). Aby dobrze rozgrzać całe ciało postępuj według schematu rozgrzewam od góry do dołu lub od dołu do góry (w ten sposób nie pominiesz żadnego stawu)

Po rozgrzewce wykonaj kilka technik prostych do coraz bardziej skomplikowanych (może to być kopnięcia: mae keage, mae geri, mawaschi geri, uderzenia: seiken ago uchi, seiken chudan uchi, uraken ganmen uchi, bloki: soto uke, gedan barai, uchi uke, jodan uke). Powtórz te techniki co najmniej 20-30 razy każda.

Jeśli jeszcze masz chęci to wykonaj kihon kata sono ichi, kichon kata sono ni (jeśli znasz wyższe kata to również możesz je zrobić).

W końcówce treningu postaraj się wykonać trening wytrzymałościowy (tzn.: zrób kilka pompek, przysiadów i brzuszków) Tu wskazówka: każdego dnia zwiększaj liczbę powtórzeń. Zacznij od niewielkiej ilości i dodawaj codziennie kilka powtórzeń. Na koniec porozciągaj mięśnie i ścięgna.

Dodatkowo w każdym dniu spróbuj znaleźć jeszcze czas na rozciąganie, które musisz poprzedzić dobrą rozgrzewką.

Cały trening powinien Ci zająć ok jednej godziny do półtorej godziny.

To jest przykład dla grup początkujących i średniozaawansowanych.

Grupa zaawansowana trenuje według harmonogramu treningów, czyli co najmniej 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny.

W kolejne dni rozciągaj się poprzedzając to solidną rozgrzewką stawów i mięśni.

Gdy spotkamy się wreszcie na sali to nie będzie dla Waszych mięśni wielkiego szoku w związku ze wzmożoną intensywnością treningu.

Jeśli masz chęć to dziel się swoimi treningami na naszym klubowym Facebooku, może zachęci to Twojego kolegę/koleżankę do wzmożonej pracy. Możesz też rzucić wyzwanie dla wszystkich.

Na początek wyzwanie dla starszej grupy: końcówka treningu 100 pompek w jednej serii, 150 przysiadów i 200 brzuszków. Jak to zrobisz daj znać na Facebooku.

Pozdrawiam i życzę zdrowia i wytrwałości w trenowaniu.

Już nie mogę się doczekać spotkania z Wami na sali.

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Odwołane zajęcia w Klubie

Odwołane zajęcia w Klubie

OSU!

W związku z decyzją Rządu o zamknięciu placówek edukacyjnych na czas od 16-25.03.2020 informuję, iż wszystkie zajęcia w naszym Klubie zostają zawieszone do odwołania.

Informacja o wznowieniu zajęć będzie podana na stronie oraz w wiadomościach sms.

 

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Egzamin Mistrzowski Cottbus 2020

Egzamin Mistrzowski Cottbus 2020

  1. W dniu 18.01.2020 roku w miejscowości Cottbus w Niemczech odbył się egzamin mistrzowski na stopnie 1,2 i  3 dan. W egzaminie brało udział 16 osób z Niemiec i Polski. Gospodarzem egzaminu był Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 Dan. Test odbył się pod przewodnictwem Hanshi Jana Dyducha 8 Dan. Z naszego Klubu do egzaminu podeszło 2 osoby: Sempai Klaudia Lidak i Sensei Hubert Bilski. Obydwoje to utytułowani i bardzo doświadczeni fighterzy reprezentujący nasz klub na wielu imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych. W pierwszej części egzaminu sprawdzana była technika i kata, następnie po ok godzinnej przerwie rozpoczęły się walki z udziałem zmieniających się sparringpartnerów. Nasi zawodnicy zdając egzamin bezbłędnie na wysokim poziomie potwierdzili swoją klasę. Tym samym mamy w Klubie nową Sensei Klaudię Lidak 1 Dan i Sensei Huberta Bilskiego 2 Dan. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił funkcję sparringpartnera, a Sempai Agata Bilska opiekuna mentalnego naszych wojowników.

Sensei Klaudia Lidak 1 DAN

(fot. Radosław Dyduch)

Sensei Hubert Bilski 2 Dan

(fot. Radosław Dyduch)

 

Serdecznie gratuluję zdanego egzaminu i życzę dalszych sukcesów w rozwoju w Oyama Karate, OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Życzę Wszystkim Sympatykom Naszego Klubu Dużo Zdrowia, Wiele Radości, Spędzenia Tego Wyjątkowego Czasu z Najbliższymi, a w nadchodzącym Nowym Roku Wielu Sukcesów i Rozwiązywania Wszystkich Napotykanych Problemów.

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Egzamin uczniowski

Egzamin uczniowski

W dniu 14.12.2019 w Szkole Podstawowej nr 20 w Radomiu odbył się egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe kyu. Gospodarzem egzaminu był sensei Hubert Bilski 1 Dan, a egzaminatorem sensei Tomasz Klimaszewski 4 Dan. W egzaminie brało udział łącznie 236 osób. Test dla najmłodszych rozpoczął się o godz. 12 00 i trwał ok 2 godzin. Następnie o godz. 14 zdawały osoby powyżej 14 roku życia. Najpierw sprawdzana była technika i kata oraz poruszanie się w pozycji walki i wykonywanie kombinacji technik. Na koniec egzaminu odbyły się walki według przepisów semi-knockdown dla starszych, natomiast dla najmłodszych walki zadaniowe z instruktorami.

Gratuluję wszystkim, którzy zdali na wyższe stopnie kyu pokonując własne słabości.

Aby pobrać zdjęcia należy kliknąć poniższy link i wybrać odpowiedni folder:

Link do galerii foto

 

 

 

 

sensei Tomasz Klimaszewski

Nagrody od Prezydenta Miasta Radomia

Nagrody od Prezydenta Miasta Radomia

OSU!!!

Dnia 12 grudnia 2019r o godzinie 11 00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta Radomia Radosławem Witkowskim zawodników i zawodniczek, którzy w 2019 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach nieolimpijskich. Z naszego Klubu na to spotkanie zaproszeni byli zawodnicy:

Klaudia Lidak

Rafał Dygas

Krzysztof Stępień

Filip Lisek

Malwina Matyjanek

Mateusz Lebioda

Dawid Lipa

Oskar Bednarek.

Każdy z zawodników otrzymał z rąk Prezydenta Miasta list gratulacyjny i nagrodę finansową.

Pośród nagrodzonych znalazł się również trener naszej reprezentacji, sensei Tomasz Klimaszewski, który otrzymał upominek w postaci albumu i długopisu.

 

 

 

sensei Tomasz Klimaszewski

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego

W dniu 07.12.2019 w Kozienicach odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w kata i kumite. Łącznie wystartowało ok 220 zawodników z 14 klubów. Poszczególne konkurencje rozgrywane były na 3 matach. Reprezentację naszego klubu stanowiło 27 zawodników i zawodniczek. Łącznie nasza reprezentacja wywalczyła 20 medali.

Wyniki Turnieju 

Kata

  1. Krzysztof Stępień – 1 miejsce
  2. Nikodem Klimaszewski – 2 miejsce
  3. Ewa Ginalska – 3 miejsce
  4. Martyna Trojanowska – 3 miejsce

Kumite Lekki kontakt

  1. Mikołaj Zięba – 1 miejsce
  2. Oskar Bednarek – 1  miejsce
  3. Antonina Pawluk – 2 miejsce
  4. Antonina Drabik – 3 miejsce
  5. Filip Podgórski – 3 miejsce
  6. Natalia Zięba – 3 miejsce

Kumite Semi-knockdown

  1. Paweł Kosterna – 1 miejsce
  2. Malwina Matyjanek – 1 miejsce
  3. Krzysztof Stępień – 1 miejsce
  4. Filip Lisek – 1 miejsce
  5. Zuzanna Marecka – 2 miejsce
  6. Patryk Śwircz – 2 miejsce
  7. Aleksander Wieczorek -3 miejsce
  8. Mateusz Lebioda – 3 miejsce
  9. Filip Kopycki – 3 miejsce
  10. Jan Kosterna – 3 miejsce

 

 Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla kibiców. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Wspaniały występ naszych zawodników na Mistrzostwach i Pucharze Europy World Kyokushin Karate w Dębicy 23-24.11.2019

Wspaniały występ naszych zawodników na Mistrzostwach i Pucharze Europy World Kyokushin Karate w Dębicy 23-24.11.2019

W dniach 23-24.11.2019 w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy i Puchar Europy World Kyokushin Budokai w Kata i Kumite. W zawodach wzięło udział ok 625 zawodników i zawodniczek z 21 państw: Białoruś, Czechy, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Iran, Kazachstan, Łotwa, Mongolia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turkmenistan, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry i Polska. W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje kata i eliminacje w kumite. Rywalizacja toczyła się na pięciu matach. Drugi dzień to walki półfinałowe i finałowe na jednej macie.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 3 zawodników: sensei Rafał Dygas 1 dan w konkurencji knockdown seniorzy kategoria open, sempai Klaudia Lidak 1 kyu w konkurencji knockdown seniorki do 55 kg, sempai Krzysztof Stępień 1 kyu w konkurencji semi-knockdown juniorzy starsi 16-17 lat do 70 kg.

Sensei Rafał Dygas w swojej pierwszej walce trafił na utytułowanego reprezentanta Iranu. Nasz zawodnik mimo dobrego początku walki został pokonany przed regulaminowym czasem. Sensei Rafał był lżejszy od swojego przeciwnika o ponad 20 kg.

Sempai Klaudia Lidak w pierwszym pojedynku trafiła na reprezentantkę Ukrainy. Pierwsza runda po dobrej i wyrównanej walce zakończyła się remisem. W dogrywce nasza zawodniczka dominowała i tym samym pojedynek zakończył się wygraną poprzez wskazanie na naszą reprezentantkę. W następnej walce Klaudia toczyła pojedynek z reprezentantką Grecji. W tym pojedynku po bardzo mocnych wymianach ciosów Klaudia doznała urazu stopy i tym samym przeciwniczka zdobyła waza-ari wygrywając walkę. W walce o trzecie miejsce nasza reprezentantka walczyła z Turczynką. Mimo wcześniej odniesionej kontuzji stopy nasza fighterka pokazała charakter i od początku zdominowała rywalkę bardzo mocnymi uderzeniami. Pojedynek o brązowy medal został rozstrzygnięty na korzyść Klaudii.

Sempai Krzysztof Stępień w pierwszym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Słowacji. Po mocnej i wyrównanej pierwszej rundzie sędziowie wskazali na remis. W dogrywce po wyrównanym początku pojedynku Krzysiek przejął inicjatywę i w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej walce nasz reprezentant trafił na bardzo widowiskowo walczącego reprezentanta Ukrainy. Krzysztof prowadząc pojedynek od samego początku bardzo uważnie zdobył waza-ari i pojedynek zakończył się jednogłośną wygraną na jego korzyść. Trzeci pojedynek to walka z reprezentantem Polski, z którym Krzysiek wygrał w pierwszej rundzie przez waza-ari po dobrym i wyrównanym pojedynku. Pojedynek finałowy to walka z bardzo dobrze przygotowanym reprezentantem Gruzji. W pierwszej rundzie po bardzo mocnych kombinacjach z jednej i z drugiej strony sędziowie wskazali na remis. W dogrywce obaj zawodnicy przechylali szalę zwycięstwa to na jedną to na drugą stronę. W konsekwencji sędziowie ponownie wskazali na remis. Po dogrywce waga nie wskazała różnicy wymaganej przepisami wagi 3 kg miedzy zawodnikami aby rozstrzygnąć pojedynek. W konsekwencji zawodnicy stoczyli ostateczną 2 minutową dogrywkę po której sędziowie musieli wskazać zwycięzcę tego pojedynku. W tej rundzie podobnie jak poprzednio zawodnicy przechylali zwycięstwo raz na jedną raz na drugą stronę. W końcówce jednak nasz zawodnik wykazał się większą wytrzymałością i determinacją. W czasie ogłoszenia werdyktu publiczność zamarła, gdyż sędziowie boczni wskazali 2 głosy na Gruzina i 2 głosy na Polaka. Sędzia maty rozstrzygnął pojedynek na korzyść Krzysztofa i tym samym nasz reprezentant został złotym medalistą.

Nasi zawodnicy pokazali się bardzo dobrze w tych prestiżowych zawodach. Ich doświadczenie i przygotowanie do zawodów zaowocowało złotym i brązowym medalem.

Opiekunami naszej reprezentacji byli sensei Tomasz Klimaszewski i sensei Hubert Bilski. Sensei Robert Kosior pełnił rolę sędziego w pierwszym dniu zawodów.

Wyniki naszych zawodników:

Kumite Knockdown

  1. Klaudia Lidak – 3 miejsce

Kumite Semi-knockdown

  1. Krzysztof Stępień – 1 miejsce

 

Zdjęcia z Turnieju w galerii.

Filmy z walk naszych zawodników:

Klaudia Lidak vs Olena Kapkan UA walka eliminacyjna

Klaudia Lidak vs Stefania Gklara GRE walka półfinałowa

Klaudia Lidak vs Nazli Tunali TUR walka o 3 miejsce

Krzysztof Stępień vs Tomas Kosa SVK walka eliminacyjna

Krzysztof Stępień vs Danyil Nikytenko UKR walka ćwierćfinałowa

Krzysztof Stępień vs Julian Boduszek PL półfinał

Krzysztof Stępień vs Shota Shubititidze GEO FINAŁ

 

 

 Gratulacje dla całej trójki zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla Beaty i Rafała Stępień za wspaniały doping naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Puchar Polski OYAMA KARATE w Kata

Puchar Polski OYAMA KARATE w Kata

W dniu 16.11.2019 w Turku odbył Puchar Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Kata. Na zawodach rozgrywane były konkurencje kata indywidualne i drużynowe oraz kobudo. Łącznie wystartowało ok 180 zawodników z 24 klubów. Poszczególne konkurencje rozgrywane były na 3 matach. Reprezentację naszego klubu stanowiło 9 zawodników i zawodniczek. Nasi zawodnicy byli wysoko oceniani za swoje prezentacje i w wielu przypadkach dochodzili do ćwierćfinałów. Łącznie zdobyli 4 puchary.

Sensei Tomasz Klimaszewski i sensei Maciej Zdziech pełnili obowiązki sędziów.

Wyniki Turnieju 

Kata

  1. Krzysztof Stępień – 2 miejsce
  2. Klaudia Lidak – 3 miejsce

Kobudo

  1. Marta Lenardt – 2 miejsce
  2. Krzysztof Stępień – 3 miejsce

 

Zdjęcia z Turnieju w galerii.

 

 

 

 Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania kibicom za wspaniały doping naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego w Jeleniej Górze

Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego w Jeleniej Górze

W dniu 09.11.2019 w Jeleniej Górze odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego Oyama Polskiej Federacji Karate. Na zawodach rozgrywane były konkurencje kata i kumite. Łącznie wystartowało ok 270 zawodników z 21 klubów. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Poszczególne pojedynki rozgrywane były na 3 matach. Reprezentację naszego klubu stanowiło 27 zawodników i zawodniczek. Wielu spośród nich to debiutanci.

Do południa rozgrywane były konkurencje kata. Nasza reprezentacja liczyła w tej konkurencji 7 zawodników. Wywalczyli łącznie 3 medale, w tym 1 pierwsze miejsce i 2 drugie miejsca.

Po południu rozpoczęły się zmagania w kumite. Nasz klub wystawił 22 zawodników w tej konkurencji. Po ciężkich i wyrównanych pojedynkach nasi fighterzy wywalczyli 12 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasi debiutanci, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony walcząc często z dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Zawodnikami opiekowali się sensei Wiesław Zajul, sensei Rafał Dygas, sensei Konrad Ziółkowski, sempai Katarzyna Szczęsna. Wsparcie na trybunach dawali nasi niezawodni kibice. Sensei Tomasz Klimaszewski i sensei Hubert Bilski pełnili obowiązki sędziów.

 

Wyniki Turnieju 

Kumite

  1. Malwina Matyjanek – 1 miejsce
  2. Filip Lisek – 1 miejsce
  3. Oskar Bednarek – 1 miejsce
  4. Dawid Lipa – 1 miejsce
  5. Tymon Klimaszewski – 2 miejsce
  6. Nadia Falkiewicz – 2 miejsce
  7. Antonina Pawluk – 2 miejsce
  8. Paweł Kosterna – 2 miejsce
  9. Jan Kosterna – 2 miejsce
  10. Zuzanna Marecka – 3 miejsce
  11. Jakub Lebioda – 3 miejsce
  12. Patryk Śwircz – 3 miejsce

Kata

  1. Krzysztof Stępień – 1 miejsce
  2. Martyna Trojanowska – 2 miejsce
  3. Marta Lenardt – 2 miejsce

 

Zdjęcia z Turnieju w galerii.

 

 

 

 Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich występ w Turnieju,

podziękowania dla opiekunów za opiekę nad zawodnikami

oraz kibicom za wspaniały doping naszej Ekipy. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski