IV Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w Lublinie.

IV Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w Lublinie.

Dnia 28.10.2017 roku w Lublinie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w kumite.

W turnieju wzięło udział łącznie ok. 140 zawodników z 8 ośrodków Oyama Karate. Pojedynki toczone były na dwóch matach.

Reprezentację naszego Klubu stanowiło 18 zawodników i zawodniczek.

W pierwszej kolejności rozegrana została konkurencja Demo Kumite dla dzieci od 7-10 roku życia. Turniej ten rozegrany został przed Otwartym Pucharem Makroregionu Wschodniego. W tej konkurencji startowało ok 40 dzieci. Nasz Klub reprezentowała Ewa Ginalska, która po bardzo dobrych pojedynkach zajęła I miejsce pokonując przeciwniczki poprzez zdobycie waza-ari i ippon.

Następnie rozegrano konkurencje lekki-kontakt i semi-knockdown. Nasi zawodnicy walczyli w bardzo widowiskowy sposób, wiele pojedynków zakończone zostało przed czasem poprzez zdobycie waza-ari lub ippon.

Dawid Lipa wygrał 3 pojedynki poprzez waza-ari i ippon, w czwartym finałowym pojedynku musiał w dogrywce poddać walkę gdyż doznał bardzo bolesnej kontuzji stopy.

Mateusz Lebioda pewnie wygrał wszystkie trzy pojedynki zdobywając punkty.

Oskar Bednarek wygrał wszystkie swoje walki przed czasem zdobywając Ippon. Jego walki trwały po kilkanaście sekund. Oskar zdeklasował swoich przeciwników.

Lenardt Adam debiutując w turnieju dwie walki wygrał poprzez zdobycie punktów, w trzeciej zmierzył się z doświadczonym przeciwnikiem i przegrał poprzez Ippon.

Antonina Pawluk w swoich dwóch pojedynkach pewnie wygrała poprzez waza-ari.

Aleksandra Kowalczyk startowała z zawodniczkami ze starszej kategorii i swoją walkę przegrała poprzez wskazanie sędziów.

Bartosz Kuna również debiutował i w bardzo wyrównanej walce przegrał po dogrywce poprzez waza-ari.

Sławomir Ginalski zadebiutował w bardzo dobrym stylu. Przegrał swoją walkę poprzez wskazanie sędziów.

Małgorzata Lenardt- debiutantka. Pokonała swoje rywalki w pierwszych dwóch walkach poprzez waza-ari.  W walce finałowej przegrała pojedynek.

Filip Lisek w swojej pierwszej walce wygrał w bardzo widowiskowy sposób zdobywając w kilkanaście sekund dwa razy waza-ari. W walce finałowej został trafiony bardzo mocnym kopnięciem low kick co skutkowało utratą pół punkta i w rezultacie przegranym pojedynkiem.

Aiman Ghanim jako debiutant trafił na doświadczonych i utytułowanych zawodników przegrywając obydwa pojedynki.

Maksymilian Stolarczyk w swoim debiucie stawił czoła mocnemu rywalowi i przegrał walkę poprzez wskazanie sędziów.

Adam Włodek – debiutant. Pierwszy pojedynek wygrał poprzez waza-ari. W walce o finał przegrał walkę poprzez wskazanie sędziów, natomiast w walce o trzecie miejsce w dogrywce zdobył dwa waza-ari pewnie wygrywając walkę.

Klaudia Lidak, Krzysztof Stępień, Paweł Kosterna i Jan Kosterna to medaliści mistrzostw Polski i Europy, którzy nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom kto w ich konkurencjach jest najlepszy, pewnie wygrywając turniej.

Bilans naszych reprezentantów to 8 pierwszych miejsc, 6 drugich i jedno trzecie  miejsce.

Dodatkowo Krzysztof Stępień został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Sekundantami podczas pojedynków byli: sempai Wiesław Zajul, Rafał Dygas, Konrad Ziółkowski. Naszą ekipę również bardzo mocno wspierali nasi wierni kibice.

 

Wyniki Naszych Zawodników:

I miejsce

Ewa Ginalska
Mateusz Lebioda
Oskar Bednarek
Antonina Pawluk
Klaudia Lidak
Krzysztof Stępień – najlepszy zawodnik turnieju
Paweł Kosterna
Jan Kosterna

II miejsce

Dawid Lipa
Adam Lenardt
Aleksandra Kowalczyk
Bartosz Kuna
Małgorzata Lenardt
Filip Lisek

III miejsce

Adam Włodek

 

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

VIII Radomski Turniej Karate OYAMA

VIII Radomski Turniej Karate OYAMA

Dnia 11.06.2017 roku w hali MOSiR w Radomiu odbył się VIII Turniej Karate OYAMA w konkurencjach sprawnościowych i kata.

W turnieju wzięło udział łącznie ok. 140 zawodników Naszego Klubu.

W trakcie oficjalnego otwarcia sempai Mateusz Smektała został uhonorowany za reprezentowanie Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA na wielu imprezach krajowych i międzynarodowych.
W pierwszej kolejności rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe, a następnie kata.

 

 

 

Rywalizacja, zaangażowanie oraz doping kibiców sprawiły, iż turniej na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

 

 

Konkurencje sprawnie przeprowadzili:

Sensei Robert Kosior, Maciej Zdziech, Piotr Zdziech, Hubert Bilski, sempai Konrad Ziółkowski, Marta Lenardt, Aleksandra Poręba, Mateusz Smektała, Rafał Dygas, Bernadeta Kosterna, Norbert Malczenko, Wojciech Lenardt, Rafała Stępień, Rodzice Beata Stępień, Zbigniew Matyjanek, Katarzyna Lebioda.

Wyniki Turnieju

Konkurencja Sprawnościowa

do 6 lat

  1. Karol Sułkowski
  2. Ignacy Kwietniewski
  3. Franciszek Malmon

do 8 lat

  1. Zofia Błędowska
  2. Lena Bzducha
  3. Tymon Klimaszewski, Oliwier Lipa

do 10 lat

  1. Zbigniew Fedorowicz
  2. Marcel Błachowski
  3. Bartosz Sułkowski

Kata

białe pasy do 8 lat

  1. Antonina Drabik
  2. Mikołaj Kowalczyk
  3. Mikołaj Zięba

białe pasy do 10 lat

  1. Ewa Ginalska
  2. Maja Synowiecka
  3. Zbigniew Fedorowicz

niebieskie pasy do 10 lat

  1. Maksymilian Wawrzak
  2. Bartosz Sułkowski
  3. FGranciszek Religa

niebieskie pasy powyżej 10 lat

  1. Bartosz Kuna
  2. Dawid Lipa
  3. Aleksandra Alberska

kolorowe pasy do 14 lat

  1. Adam Włodek
  2. Antonina Kowalczyk
  3. Malwina Matyjanek

kolorowe pasy powyżej 14 lat

  1. Krzysztof Stępień
  2. Mikołaj Wójtowicz
  3. Jan Kosterna

Seniorzy do 6 kyu

  1. Jarosław Wawrzak
  2. Jarosław Kalbarczyk
  3. Agata Bilska

Seniorzy od 5 kyu

  1. Paweł Kaczmarski
  2. Wojciech Lenardt
  3. Marcin Lenardt

 

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju, gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów. 

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

EGZAMIN MISTRZOWSKI KRAKÓW 10.06.2017

EGZAMIN MISTRZOWSKI KRAKÓW 10.06.2017

Dnia 10.06.2017 roku w hali Com Com Zone w Krakowie odbył się egzamin mistrzowski.

W egzaminie uczestniczyło ok 40 osób. Z naszego klubu do egzaminu na 1 Dan podchodził Hubert Bilski oraz na 1 kyu Klaudia Lidak.

Obydwoje spisali się na medal zaliczając egzamin z wyróżnieniem.

Sensei Hubert Bilski 1 Dan został wyróżniony na forum publicznym przez Hanshi Jana Dyducha 8 Dan, który zwrócił uwagę na bardzo dobrą technikę, walkę.

Sempai Klaudia Lidak 1 kyu miała bardzo ciężkie walki z przeciwnikami większymi i cięższymi od siebie, a mimo to nie ustępowała kontratakując akcje sparing partnerów.

Na egzaminie nie zabrakło również naszych fighterów, którzy przyjechali towarzyszyć naszym zdającym oraz brać udział w walkach egzaminacyjnych. Hanshi Dyduch podziękował wszystkim sparing partnerom z naszego Klubu i pogratulował im świetnego wyszkolenia w walce.

Jako sparing partnerzy uczestniczyli w egzaminie:

Sensei Robert Kosior 2 Dan,

Sensei Maciej Zdziech 2 Dan,

Sensei Piotr Zdziech 1 Dan

Sempai Konrad Ziółkowski 1 kyu

Sempai Rafał Dygas 2 kyu

Sempai Aleksandra Poręba 3 kyu

Sempai Mikołaj Wójtowicz 3 kyu

Sempai Krzysztof Stępień 3 kyu

 

Opiekunem mentalnym była Sempai Agata Bilska 6 kyu

Dziękuję wszystkim za udział w egzaminie i gratuluję zdającym Sensei Hubertowi Bilskiemu 1 Dan i Sempai Klaudii Lidak 1 kyu.

 

OSU

sensei Tomasz Klimaszewski

EGZAMIN 19.06.2017 PG 8

EGZAMIN 19.06.2017 PG 8

 

Dnia 19 czerwca 2017 tj. poniedziałek odbędzie się egzamin na wyższe stopnie KYU w Publicznym Gimnazjum nr 8 na Michałowie (ul. Piastowska, szkoła obok pływalni DELFIN).

Należy zjawić się 30 minut wcześniej (czas na rozgrzewkę i przebranie) 

Osoby posiadające :

Bez stopnia/biały pas/biały pas z czerwoną belką – egzamin godz. 17.00
Biały pas z 2 lub 3 belkami – egzamin 17.45
Kolorowe pasy do 14 roku życia – egzamin 18.30
Osoby +14 lat bez względu na stopień – egzamin 19.30 – 21.00

 

Kryteria dopuszczenia do egzaminu:

1.Dopuszczenie przez instruktora na podstawie umiejętności ucznia na dany stopień.

2.Opłata za egzamin w zależności od stopnia.

3.Opłata wszystkich składek miesięcznych za uczestnictwo w zajęciach.

Opłata za egzamin wpłacona do instruktora

 

 UWAGA!!! KAŻDY ZDAJĄCY MUSI MIEĆ POZWOLENIE NA PRZYSTĄPIENIE DO EGZAMINU OD SWOJEGO INSTRUKTORA PROWADZĄCEGO

 

W całej Polsce obowiązują jednakowe opłaty egzaminacyjne w wysokości:

10 kyu (pierwszy egzamin dla początkujących)

60 zł.

od 9 kyu, 9 kyu junior do 5 kyu i 5 kyu senior

60 zł.

4 kyu oraz 4 kyu junior i 4 kyu senior

70 zł.

3 kyu oraz 3 kyu junior i 3 kyu senior

90 zł.

2 kyu oraz 2 kyu junior i 2 kyu senior

110 zł.

1 kyu (ukończone 16 lat)

210 zł.

 

Stopnie dziecięce (do 14 lat)

 

10 kyu – biały pas

9 junior kyu – biały pas z 1 czerwonym pagonem
9 senior kyu – biały pas z 2 czerwonym pagonami
8 junior kyu – biały pas z 3 czerwonym pagonami

8 senior kyu – niebieski  pas 
7 junior kyu – niebieski  pas z 1 czerwonym pagonem
7 senior kyu – niebieski  pas z 2 czerwonym pagonami
6 junior kyu – niebieski  pas z 3 czerwonym pagonami

6 senior kyu – żółty pas
5 junior kyu – żółty pas z 1 czerwonym pagonem

5 senior kyu – pomarańczowy pas
4 junior kyu – pomarańczowy pas z 1 czerwonym pagonem

4 senior kyu – zielony pas
3 junior kyu – zielony pas z 1 czerwonym pagonem
3 senior kyu – zielony pas z 2 czerwonym pagonami
2 junior kyu – zielony pas z 3 czerwonym pagonami

2 senior kyu – brązowy pas

Stopnie dla młodzieży i dorosłych:

10 kyu – biały pas
9 kyu – biały pas z 1 niebieskim pagonem
8 kyu – niebieski  pas 
7 kyu – niebieski  pas z 1 żółtym pagonem

6 kyu – żółty pas
5 kyu – pomarańczowy pas
4 kyu – zielony pas
3 kyu – zielony pas z 1 brązowym pagonem

2 kyu – brązowy pas

sensei Tomasz Klimaszewski

Pokaz Karate w SP 18

Pokaz Karate w SP 18

W dniu 02.06.2017 w PSP nr 18 na Firleju odbył s
ię pokaz Oyama Karate z okazji festynu na Dzień Dziecka.

W pokazie uczestniczyli zarówno nasi młodzi adepci jak i zaawansowani zawodnicy naszego Klubu.

Nasi karatecy zgromadzili dużą publiczność, a ich umiejętności były docenione gromkimi brawami.

Na zakończenie karatecy zostali zaproszeni na poczęstunek.

 

 

 

 

 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

XXII Mistrzostwa Polski Karate OYAMA Andrychów 27-28.05.2017

XXII Mistrzostwa Polski Karate OYAMA Andrychów 27-28.05.2017

W dniach 27-28 maja odbyły się 22 Mistrzostwa Polski w Karate OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji kumite.
W zawodach tych wystartowało łącznie ok 400 zawodników z 36 klubów.
Walki toczyły się na trzech matach. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i szkoleniowym. W pierwszym dniu zawodów do południa toczyły się walki w lekkim kontakcie, natomiast wieczorem rozegrano konkurencję knockdown.


Drugi dzień to zmagania juniorów w przedziale wiekowym 14-18 lat.

Z Radomskiego Klubu Sportowego Oyama wystartowało 19 zawodników.
Walki toczone przez naszych zawodników były żywiołowe i widowiskowe. Wszyscy zawodnicy startujący w barwach Radomskiego Klubu dali się zauważyć jako dobrzy fighterzy.
Łącznie Radomianie zdobyli 12 medali.

Złoto wywalczyli: Dawid Lipa, Mateusz Lebioda, Jan Kosterna i MIkołaj Wójtowicz.
Srebro: Oskar Bednarek, Paweł Kosterna, Malwina Matyjanek, Krzysztof Stępień.
Brąz: Mateusz Poręba, Antonina Kowalczyk, Maja Aszkiełowicz, Artur Brzozowski.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali sensei Robert Kosior 2 dan i sempai Hubert Bilski 1 kyu. Sędziowali sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan i sensei Maciej Zdziech 2 dan.

 

Dziękuję wszystkim zawodnikom, instruktorom oraz niezawodnym kibicom, którzy swoją postawą zagrzewali naszych fighterów do walki. 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej Karate OYAMA Radom 23.04.2017

Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej Karate OYAMA Radom 23.04.2017

W dniu 23.04.2017r w Hali MOSiR w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej w Karate Oyama w kumite. W zawodach startowało 253 zawodników z 16 klubów Oyama Karate (Białystok, Katowice, Kozienice, Kraków KOYAMA, Kraków Krakowska Akademia Sportu, Legionowo, Lublin, Lubliniec, Łódź, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Radom, Rzeszów, Tarnobrzeg, Warszawa, Wieliczka). Organizatorem Mistrzostw był Radomski Klub Sportowy OYAMA i miasto Radom.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.


Mistrzostwa otworzył Sekretarz Miasta Radomia Pan Rafał Czajkowski.
Sedzią Głównym zawodów był shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), a sędziami maty shihan Bogusław Plewka 5 dan (Lubliniec), sensei Dariusz Szulc 4 dan (Piotrków Trybunalski), Krystian Niemiec 4 dan, Jarosław Hebda 4 dan (Wieliczka), Tomasz Mrowiec 3 dan (Katowice), Grzegorz Uzar 2 dan (Tarnobrzeg).


Medale i puchary dla zwyciezców ufundował Prezydent Miasta Radomia, a nagrody dla najlepszych zawodników Marszałek Województwa Mazowieckiego. Puchary wręczali Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pan Rafał Rajkowski, Sekretarz Miasta Radomia Pan Rafał Czajkowski, Kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu Pan Mirosław Paluch, Prezes MOSiR w Radomiu Pan Grzegorz Janduła, shihan Witold Choiński oraz shihan Bogusław Plewka.
Patronat medialny: Radio ESKA Radom i Gazeta Wyborcza.

Zdjęcia: Radosław Dyduch

Wyniki Otwartych Mistrzostw Polski Wschodniej w Karate OYAMA w Radomiu:

LEKKI KONTAKT
Młodzik chłopcy 10-12 lat -30 kg
I Damian Kalinowski, Białystok
II Hubert Malczenko, Radom
III Jakub Polkowski, Wieliczka

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -30 kg
I Ela Ferenc, Oświęcim
II Kamila Młynarczyk, Rzeszów
III Klaudia Stanik, Lublin

Młodzik chłopcy 10-12 lat -35 kg
I Semir Hattab, Lubliniec
II Wilk Dawid, Kraków KOYAMA
III Oskar Bednarek, Radom

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -35 kg
I Majka Bielecka, Lublin
II Oliwia Karwacka, Lublin

Młodzik chłopcy 10-12 lat -40 kg
I Igor Kromka, Kraków KOYAMA
II Nikodem Siegieńczuk, Białystok
III Aleks Mikulski, Białystok

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -40 kg
I Gabrysia Gabryś, Wieliczka
II Paulina Sułkowska, Rzeszów
III Malwina Woźniak, Rzeszów

Młodzik chłopcy 10-12 lat -45 kg
I Jan Kursa, Kraków Krakowska Akademia Sportu
II Aleksander Skłucki, Legionowo
III Mateusz Lebioda, Radom

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -45 kg
I Julia Pawlak, Legionowo
II Maja Kotyra, Lublin
III Marcelina Szyposzyńska, Piotrków Trybunalski

Młodzik chłopcy 10-12 lat +50 kg
I Radosław Szala, Tarnobrzeg
II Hassan Jadou, Legionowo
III Kacper Furmak, Lublin

Młodzik dziewczęta 10-12 lat +50 kg
I Emilia Hajduk, Wieliczka
II Weronika Duda, Lublin

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -35 kg
I Paweł Kosterna, Radom
II Jakub Kargul, Lublin

Młodzik dziewczęta 12-14 lat -35 kg
I Wiktoria Kubacka, Lubliniec
II Laura Adamska, Piotrków Trybunalski
III Antonina Kowalczyk, Radom

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -40 kg
I Albert Trojan, Radom
II Jakub Lara, Katowice
III Adrian Gacan, Lublin

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -40 kg
I Greczner Oliwia, Oświęcim
II Skrzypczak Martyna, Kozienice

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -45 kg
I Tomasz Tomczyk, Białystok
II Maciej Malinowski, Rzeszów
III Jakub Przyborski, Legionowo

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -45 kg
I Inga Fister, Piotrków Trybunalski
II Maja Aszkiełowicz, Radom
III Michalina Jenżak, Kozienice

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -50 kg
I Aleksander Tomczyk, Kraków Krakowska Akademia Sportu
II Krzysztof Guz, Lublin
III Marcin Łogin Tarnobrzeg

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -50 kg
I Zofia Marzec, Kraków KOYAMA
II Karolina Podlaszewska, Lublin
III Czwórnóg Emilia, Lublin

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -55 kg
I Filip Rzymowski, Lubliniec
II Julian Boduszek, Katowice
III Bartosz Jagła, Łódź

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -55 kg
I Malwina Matyjanek, Radom
II Małgorzata Walas, Piotrków Trybunalski
III Aleksandra Depa, Rzeszów

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -60 kg
I Szymon Dębski, Rzeszów
II Dawid Bekier, Tarnobrzeg
III Szymon Tobiasz, Rzeszów

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -60 kg
I Oliwia Balczun, Białystok
II Paulina Polonis, Lublin

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat +60 kg
I Maciej Midura, Wieliczka
II Michał Domalewski, Białystok
III Krystian Skobel, Lublin

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat +60 kg
I Wiktoria Krzyżanowska, Lublin
II Maja Woźniak, Rzeszów
III Ewa Jaworowicz, Białystok
SEMI KNOCKDOWN
Junior dziewczęta 14-16 lat -45 kg
I Anna Ferenc, Oświecim
II Paulina Wójtowicz, Lublin
III Romanek Kamila, Oświęcim

Junior chłopcy 14-16 lat -50 kg
I Marcin Woliński, Lublin
II Marcin Tran, Warszawa

Junior dziewczęta 14-16 lat -50 kg
I Amelia Tomaszewska, Lublin
II Trancyngier Natalia, Lublin
III Alicja Fugiel

Junior chłopcy 14-16 lat -55 kg
I Gniewomir Herbst, Kraków KOYAMA
II Jakub Rzewuski, Kraków Krakowska Akademia Sportu
III Krzysztof Stępień, Radom

Junior dziewczęta 14-16 lat -55 kg
I Zuzanna Górka, Kraków KOYAMA
II Michalina Mejbaum, Kraków KOYAMA
III Julia Tyszko, Piotrków Trybunalski

Junior chłopcy 14-16 lat -60 kg
I Michał Płonka, Wieliczka
II Michał Cwil, Kozienice
III Jakub Pojawa, Białystok

Junior dziewczęta 14-16 lat -60 kg
I Liwia Kowalczyk, Lublin
II Aleksandra Kowalczyk, Radom

Junior chłopcy 14-16 lat -65 kg
I Jadou Ibrahim, Legionowo
II Jakub Jaworski, Lublin
III Filip Lisek, Radom

Junior dziewczęta 14-16 lat +60 kg
I Martyna Górak, Piotrków Trybunalski
II Kalina Kokoszka, Rzeszów
III Joanna Kozłowska, Kraków KOYAMA

Junior chłopcy 14-16 lat -70 kg
I Adam Dzięgiel, Oświęcim
II Tomasz Słoma, Rzeszów
III Jakub Śpiewak, Lublin

Junior chłopcy 14-16 lat +75 kg
I Jan Kosterna, Radom
II Mikołaj Michalczyk, Radom
III Patryk Kowalczyk, Kozienice

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat -55 kg
I Wiktoria Rycerz, Lublin
II Wiktoria Fliśnik, Wieliczka
III Justyna Jaworska, Kozienice

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -60 kg
I Mateusz Ostrowski, Oswięcim
II Szczepan Szmidt, Lublin
III Jakub Twardowski, Kraków KOYAMA

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat -60 kg
I Klaudia Lidak, Radom
II Kinga Pasternak, Kraków Krakowska Akademia Sportu
III Maria Walas, Piotrków Trybunalski

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -65 kg
I Cezary Bartos, Piotrków Trybunalski
II Maciej skiba, Kraków KOYAMA
III Wojciech Rebiś, Radom

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat +60 kg
I Julia Szreiter, Łódź
II Daria Pawłuszek, Kozienice

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -70 kg
I Mikołaj Wójtowicz, Radom
II Piotr Sztuc, Łódź
III Jan Cieslakowski, Kozienice

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -80 kg
I Sebastian Uzar, Tarnobrzeg
II Mateusz Pichur, Lublin
III Piotr Gospodarczyk, Radom

Junior starszy chłopcy 16-18 lat +80 kg
I Mariusz Fiet, Kozienice
II Maciej Pyszczak, Kozienice

Senior kobiety 18-35 lat -60 kg
I Kinga Krawczyk, Kozienice
II Magdalena Stasiewicz, Białystok

Senior kobiety 18-35 lat + 60 kg
I Daria Dędek, Piotrków Trybunalski
II Klaudia Różańska, Rzeszów

Senior mężczyźni 18-35 lat -70 kg
I Patryk Fliśnik, Wieliczka
II Kamil Pandzich, Katowice
III Sebastian Bazan, Katowice

Senior mężczyźni 18-35 lat -80 kg
I Paweł Matyszewski, Białystok
II Karol Majewski, Kozienice
III Damian Hadaś, Katowice

Senior mężczyźni 18-35 lat +80 kg
I Artur Brzozowski, Radom
II Artur Baryła, Katowice

Senior starszy kobiety pow. 35 lat -60 kg
I Marta Lenardt, Radom
II Ewa Sosnowska, Radom

Senior starszy kobiety pow. 35 lat + 60 kg
I Aleksandra Poręba, Radom
II Anetta Skowron-Baryła, Katowice

Senior starszy mężczyźni -70 kg
I Paweł Lecki, Lublin
II Marcin Lipa, Radom

Senior starszy mężczyźni -80 kg
I Marcin Siurmicki, Lubliniec
II Piotr Kaczyński, Lublin
III Jarosław Wawrzak, Radom

Senior starszy mężczyźni +80 kg
I Wojciech Lenardt, Radom
II Paweł Szewczyk, Kozienice

Nagrody specjalne

Najlepszy Zawodnik Turnieju w lekkim kontakcie
Wiktoria Kubacka, Lubliniec
Nikodem Siegieńczuk, Białystok

Najlepszy Zawodnik Turnieju w Semi Knockdown Juniorów
Klaudia Lidak, Radom
Mikołaj Wójtowicz, Radom

Najlepszy Zawodnik Turnieju w Semi Knockdown Seniorów
Aleksandra Poręba, Radom
Patryk Fliśnik, Wieliczka

Najbardziej Waleczny Zawodnik Turnieju w Lekkim Kontakcie
Inga Fister, Piotrków Trybunalski

Najbardziej Waleczny Zawodnik Turnieju w Semi Knockdown
Szczepan Szmidt, Lublin

Dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom oraz wszystkim tym, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji i obsługi turnieju. 

OSU!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

Memoriał Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan w Chorzowie

Memoriał Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan w Chorzowie

W dniu 11.03.2017 w Chorzowie odbył się Memoriał Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan w Chorzowie. Walki odbywały się tylko w konkurencji knockdown. W zawodach wystartowało łącznie ok. 40 zawodników i zawodniczek. Nasz Klub reprezentowało 2 zawodników, sempai Rafał Dygas 2 kyu i sempai Hubert Bilski 1 kyu. Obaj panowie walczyli w kategoriach ciężkich pow. 80 kg. Kategorie te były mocno obsadzone przez czołowych zawodników z całego kraju.

Rafał w swojej walce trafił na późniejszego zwycięzcę turnieju. Walka była wyrównana zarówno w pierwszej jak i w drugiej rundzie. Niestety sędziowie po dogrywce wskazali na przewagę przeciwnika.

Hubert o wejście do finału również przegrał walkę po dogrywce przez wskazanie sędziów. W walce o trzecie miejsce jego przeciwnik zrezygnował z walki i tym samym Hubert zajął trzecie miejsce.

 

SKŁADAM SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA NASZYM ZAWODNIKOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Mistrzostwa Polski Centralnej Kata w Łodzi 11.02.2017

Mistrzostwa Polski Centralnej Kata w Łodzi 11.02.2017

W dniu 11.02.2017 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej w konkurencji kata. W zawodach wystartowało łącznie ok. 140 zawodników i zawodniczek. Nasz Klub reprezentowało 11 zawodników.

Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 5 miejsc medalowych.
Odkryciem turnieju była nasza najmłodsza reprezentantka Ewa Ginalska, która zdeklasowała swoje przeciwniczki pewnie zajmując 1 miejsce. 2 miejsce zajął Jan Kosterna a trzecie miejsce wywalczyli Martyna Trojanowska, Krzysztof Stępień i Klaudia Lidak.

 

Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na pozycjach od 4 do 6.

Opiekunem naszych zawodników był sensei Maciej Zdziech 2 dan a sędzią maty sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan. Na trybunach zasiadła wierna grupa rodziców naszych zawodników.

 

SKŁADAM SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA NASZYM ZAWODNIKOM, OPIEKUNOM I RODZICOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski

 

 

Seminarium szkoleniowe Kraków 07.01.2017

Seminarium szkoleniowe Kraków 07.01.2017

W dniu 07.01.2017 w Krakowie odbyło się seminarium szkoleniowe poświęcone nowym Kumite no kata 1-3. Seminarium przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała wraz z Shihan Andrzejem Tomiałowiczem. Kata te to krótkie formy walki charakteryzujące się rozwiązaniami które stosowane są w walce sportowej.

W seminarium tym uczestniczyło 16 osób z naszego klubu.

W drugiej części seminarium Hanshi Jan Dyduch, Shihan Andrzej Pierzchała, Shinan Witold Choiński oraz Shihan Paweł Pajdak wręczyli certyfikaty i pasy mistrzowskie osobom, które zdały egzamin w październiku 2016 roku.

Z naszego Klubu certyfikaty odebrali:

  1. sensei Robert Kosior 2 DAN
  2. sensei Maciej Zdziech 2 DAN
  3. sensei Dorota Głowacka 2 DAN
  4. sensei Bartłomiej Pietruszka 2 DAN
  5. sensei Jerzy Ciecieląg 1 DAN
  6. sensei Piotr Zdziech 1 DAN
  7. sensei Samir Smai 1 DAN

 

 

OSU !!!

sensei Tomasz Klimaszewski